Tılsım Nedir ?

Tılsım nasıl etki eder ? Etkili olabilmesi için özellikle tabiattaki bazı güçlerle ilişki kurulmasına ve uğurlu bir zamanda yapılması gerekmektedir.


: Gizemli bir kuvvet taşıdığına, insanları koruduğuna veya uğur getirdiğine inanılan, tabiat veya insan eseri olan birtakım sırlar sakladığına inanılan nesnelerin tamamıdır. Tılsımları bizzat kişiler üzerlerinde taşıyabildikleri gibi, etki etmesi istenen yerlerde bulundurulabilirler ancak tılsımın işe yaraması için buna da gerek yoktur. Tılsım yapan tarafından uzaktan yaptıracakları tılsımlarda kişileri amaçlarına ulaştırabilecektir. Bir konuda yardım isteyen kişilerin her biri için özel olarak yapılan tılsımlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Her bir kişi için amaç aynı olsa dahi farklı metaller ve kağıtlar kullanılabilmektedir. Bazı muskaların kullanıldığı görevler için de tılsım denilebilmektedir. Aynı şekilde muskanın görevini üslenebilecek tılsımlar, tılsımın görevini üslenebilecek lar mevcuttur.

Tılsım
Tılsım

Tılsım Nasıl Etki Eder

Tılsımın etkili olabilmesi için özellikle tabiattaki bazı güçlerle ilişki kurulmasına ve uğurlu bir zamanda yapılmasına gerekmektedir. Bu uğurlu zamanlar kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden bu zamanları tespit edip doğru zamanda doru hareketi yapabilecek tılsım yapan hoca ile konuşmanız daha doğru olacaktır.ibn Hazm bu konudaki gözlemlerinde “Tılsım, eşyanın tabiatını değiştirme ve gözbağcılık değildir” demiştir. ibn Hazm in açıklamasına göre tılsım, “Allah Tealâ’nın bizlerin kullanması için verdiği bir güçlü aracıdır.

Soğuğun sıcak ile ve sıcağın soğuk ile giderilmesi gibi, Allah Tealâ bu tılsımlar vasıtasıyla başka bazı güçleri ortadan kaldırır ya da başka bazı kuvvetleri ortaya çıkarır.”Semavî güçlerle dünyevî güçler arasındaki denge ve ilişki doğru bir biçimde oluştuğu zaman, tılsım yapan hocaların tarafından yapılan tılsım olumlu sonuç verir. Bu denge konusuna şöyle örnek verebiliriz; “Mıknatısın demiri, kehribarın saman çöpünü çekmesi ve sirkenin ittiği taş örneklerinde olduğu gibi. Bu taş, içinde sirke bulunan kaba sarkıtıldığı zaman kaba girmez aynı kutuplarda ki mıknatıs gibi dışına kaçar. Keza yağmur çeken taş da buna örnektir ki, bu taş Türkler arasında çok iyi bilinir.

Tılsım Caiz mi ?

”Kur’an-ı Kerîm ve Hadis-i Şerif’ler, Allah’ın iradesi dışında hiç kimsenin kimseye fayda veya zarar vermeyeceğini defalarca vurgulamıştir, tılsımı yapan kişide olağanüstü bir güç bulunduğunu reddetmiş ancak Allahın izniyle gerçekleşeceğini vurgulamıştır. Tılsım dinimizce varlığı kabul edilen ve kullanımı caiz olan doğa üstü güçleri bulunan ve doğa üstü gücü olan varlıkların bir kısmının belirli miktarda kontrolünü sağlayan içinde bir sırlar bütünü bulunan esrarengiz nesnelere verilen addır.

Genel olarak metal bir kutu içerisinde boyna asılan tılsımlar birçok farklı amaçlar için kullanılırlar. Kullanım alanları çok geniş olduğundan farklı isimler ile anılırlar. ve muska buna birer örnektir. Her amaç için kullanılabilir olan tılsımlar dinimizce sakıncalı nesneler değildirler. Farklı amaçlarla yapılırlar ve farklı isimler alırlar. Bir kişiyi koruma amaçlı yapılmışsa muska ismini alırlar. Bir amaca ulaşmak adına kullanılırlarsa vefk adını alabilirler. Ancak tılsımların amaca ulaşmak için kullandıkları tek yöntem vefk değildir.

ilmini kullanarak bu amacına ulaşan tılsım ebced hesabı kullanılan tüm yöntemlerde kullanılabilirler. Havas ilminin altında bulunan 7 daldan her birinde ayrı ayrı işlemler uygulana bilinen tılsım işini incelikleriyle öğrenmek oldukça önemlidir.Tılsım yapımı konusunda az bir miktar bilgisi olabilir insanların bu yarım yamalak bilgi ile yapmaya kalkmak çok tehlikeli bir durumdur. Tılsımların güçleri ile medyumlar bazı varlıkları kontrol edebilmektedirler. Yaptığınız tılsımın amacını, yapılış tarzını, kısaca her detayını bilmeden ben yapıyorum ya da yapacağım diyerek ortaya atılmak doğru bir karar değildir. Şayet yapılırsa başınıza daha büyük dertler açabilir.

Tılsım Bir Muskamıdır ?

ve muska olarak bilinen çeşitler insanları koruma amacıyla boyna asılan nesnelerdir. içerisinde bazen özel sureler, dualar bazen ise sıradan herkesin bildiği sureler yada dualar olur. Bazen kişilere özel olarak dualar yazılır ve muskanın içine konularak kişiye taktim edilir. Bunlar ile kişiler kendilerini doğa üstü güçlere karşı korurlar. Vefk ve benzeri diğer işlemler içinde gene tılsım denilebilir. Çünkü o işlemlerde bir kâğıda ya da deri parçasına yazılarak katlanır, o şekilde kişiye taktim edilir. O tür tılsım çeşidi ise amaca hizmet eden araçlar kapsamına girmektedir. Tılsım yapımı için havas ilmine ihtiyaç vardır. ile kuranın saklı yüzüne bir bakış atılır ve gerekli şeyler yapılarak amaca ilerlenmesi sağlanır.


Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Karımla aramda bi soğukluk vardı boşanma evresine gelmiştik karşılıklı sakin bi konuşma bile yapamıyorduk internnette İsmail Aktaşa denk geldim biraz araştırdım güzel yorumlar vardı İsmail hocamla iletişime geçtim sağolsun çok ilgilendi içimi rahatlattı daha sonra işleme başladık işlemler kısa sürede işe yaradı etkisini gördük eşimle eski halimize döndük hocamızdan Allah razı olsun sayesinde o kötü günleri arkamızda bıraktık.