Nazar

Ama yine de kişinin nazar değdirmesinin önüne kişi dışında kimse geçemez. Ama kişiler nazara karşı korunabilir. Umarım bahsettiğimi sizlere


Bir kişinin herhangi bir şey hakkında kıskançlığı o şeye olan isteği veya o şeye karşı duyduğu haseti gözleri ile yansıtarak, o şeyin durumunu, şeklini, oluş biçimini değiştirmesine veya diğer adıyla göz değmesi de denilir. Dinimizce varlığı kabul edilen bu enerji biçimi az veya çok da olsa herkes de bulunur.

Nazar
Nazar

Nazar Nasıl Bir Enerji Biçimidir ?

Kimisinde yüksek kimisinde ise daha azdır değdirme kapasitesi. Bir kişiye ya da bir şeye değmesi kişinin o şeye karşı duyduğu niyeti ile gerçekleşir. Yani bir kişi bir şeyi çok istiyordur ama iyi niyetiyle. Sadece bende olsun ondakinin başına bir şey gelsin diye düşünmüyorsa burada nazar değme ihtimali düşer. Kişi kötü niyetle ve hasetle yaklaşmadığı için. Ama bazı kötü niyetli ve kötü düşünceli kişiler gücü düşükte olsa o şeyi büyük nazara getirirler. Bunun nedeni de kötülüğün bazı varlıklar tarafından sezilmesi ve kanalize olmasıyla ilgilidir.

Göz değmesi sadece kişiye değil bütün her şeyde. Bir kişi sizin bilgisayarınızı kıskanıyordur ve nazarı değmiştir, bilgisayarınız bozulur.Bu sadece bir örnekti. Demek istediğim her türlü şeyde olur. Bir kişinin nazarının değmesini kimse engelleyemez. Nazarı değen kişi engelleyebilirse engeller. Ya da bazı yöntemlerle nazara karşı koruma yapılır. Ama yine de kişinin nazar değdirmesinin önüne kişi dışında kimse geçemez. Ama kişiler nazara karşı korunabilir. Umarım bahsettiğimi sizlere aktarabilmişimdir. Sizede değdiğini düşünüyor olabilirsiniz. Belki hasta olmuşsunuzdur, belki çok güzel bir insanken çirkinleşmeye başlamışsınızdır. Bunlarının sebebini nazara yoruyor olabilirsiniz. Muhtemelen haklısınızdır da ama tek başınıza nazardan korunmak için yapabileceğiniz çok bir şey yok.Yapmanız gereken bir medyuma başvurup size nazar değdiğini düşündüğünüzü söylemek.

bu konuda araştırma yapar size göz değmiş mi, değmemiş mi, değmişse hangi konuda değdiğine, kim size nazar etmiş bunlara bakarlar. Bu bilgilerin kontrolünü sağladıktan sonra kişiyi nazar edenin nazarından koruyabilirler. Gelen nazara karşı bir koruma sağlayabilirler ya da nazarın odağını daha basit bir şeye yönlendirebilirler. Buda medyumlara sağlanan özel yetenekler ve onların bilgileri sayesinde gerçekleşir.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir