Muska Hakkında Herşey

Kur’an-ı Kerim’deki ayetlerden ve hadislerden yararlanılarak yapılır. Muska yapan medyumlar tarafından yazılan muskalar kişilerin şu sıkıntılarına derman olur


Muska, genel olarak içerisinde Ayet-i Kerimelerin, Peygamber Efendimizin (S.A.V.) mübarek dualarının bulunduğu yazılı kağıttır. Bilhassa Cebrail (A.S.) tarafından hastalık, , vesaire cinlerden kurtulma gibi konular hakkında öğretilen ve yazılan, üzerinde taşıyan kişiye huzur, güven, korunma ve psikolojik rahatlama verme amaçlı yapılan uygulamalara denilmektedir.Kur’an-ı Kerimde, mevcut bulunan âyetlerden yararlanarak, insanların manevi hastalıklardan kurtulup şifa bulması amacıyla bazen rulo şeklinde katlanıp, kimi zaman da deriye ya da bal mumuna sarılarak boyuna, kola, bele ya da bir yere asılarak kullanılır.

Muska

ilk Muska

ilk muska örnek olarak Cebrail (A.S.) vasıtasıyla Hz. Muhammed’e (S.A.V.) gönderilen gösterilebilir. Burada kişiyi koruma amaçlı yapılmış olup, takan kişinin düşmanlarına karşı galip geleceği belirtilmiştir.Ancak muska sadece bu amaçla değil muska yapan tarafından birden fazla amaçla yapılmaktadır. Sadece kişiyi koruma amacıyla değil başkalarının sorun yaşadığı ve direk kendisinin müdahalesi ile çözemediği, çözemeyeceği sıkıntıları çözmek için de kullanılabilmektedir.

Muska Nasıl Yapılır ?

Kur’an-ı Kerim’deki ayetlerden ve hadislerden yararlanılarak yapılır. Muska yapan medyumlar tarafından yazılan muskalar kişilerin şu sıkıntılarına derman olur: Hastalıklarda şifa bulma. Büyüyü bozma. Nazardan ve . insanlardan ve onların vereceği zararlardan korunma. Aşık etme, geri getirme, bağlama, ayırma, barıştırma, terfi alma.Muskaların geri dönmesi gibi durumlar olabilmektedir. Yani koruma amacıyla yapılmışken mıknatıs gibi üzerinize her türlü varlığı çekebilmektedir. Bunun sebebi ise işlemi yapan daha doğrusu yapamayan muska yapan hocadır.Yazılan şeyin adını iyi koymak lazım.

Bazı muska yapan hocalar muska adı altında farklı işlemler yapmakta ve insanlara muska demektedirler. Bu kişileri korkutmamak için yapılan bir hareket olsa da doğru değildir. Ne işlem yapılıyorsa doğru ve düzgün bir şekilde yapılmalıdır. , ne amaç için muska yapılır bilmeyen kişilerde bu kişilerin söylediklerine inanmadır.

Yazarken Neye Dikkat Edilmeli ?

Büyüyü Muskayla, Muskayı Vefkle karıştırıp çorba yapılırsa insanlar bu işlerden yarar yerine zarar görür. Yapılan işlemi iyi bilip ne yapılacaksa sadece tek bir şekilde yapılması en doğru olan olacaktır.Muska; Allah ve Peygamber kelamıdır Ayet ve hadis barındırır. Manevi bir zırhtır, insanlara genel olarak hiçbir zararı bulunmamaktadır. Özel olarak üzerinde çalışılırsa kişilere zarar verecek hale getirilebilmektedir. ; Dünya hayatı içerisinde insanların olumlu talepleri için düzenlenen ve Müslüman olan Ruhani varlıklardan yardım alınarak hazırlanan işlemlerdir ve doğru yapıldığı sürece zararsızdır.

Muskanın ne amaç için yapıldığı/yapılacağı iyi tespit edilmelidir. Bununla ilgili kişiye özel çalışma yapılacaksa hesaplamalarda ekstra titiz olmak gerekir. Eğer kişi için özel görevler varsa eksiksiz ve doğru yapılmalıdır. Eğer içerisine bir şey yazılacaksa doğru yazıldığına dikkat edilmelidir.


Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Eşimin kumarla ilgili sorunları vardı. Varımızı yoğumuzu yemişti. Hocam sağ olsun bizi bu kumar illetinden kurtardı.