Medyumlar Ne İş Yapar

Medyumlar ne iş yapar? Medyumların yaptıkları işlemler farklımıdır? Yıllardır varlıklarını sürdüren medyumların elbette farklı görevleri


Farklı çeşit medyumların olduğunu biliyoruz. Peki medyumlar ne iş yapar? Medyumların yaptıkları işlemler farklımıdır? Yıllardır varlıklarını sürdüren medyumların elbette farklı görevleri olduğu düşünülmekte. Bu konuya biraz açıklık getirelim.

Medyumlar ne i̇ş yapar?
Medyumlar Ne İş Yapar?

Medyumların Yaptıkları İşlemler

Medyumların yaptıkları işlemler saymak ile bitmez. Her hocanın ilmi ve bu ilme karşı bir yeterliliği vardır. Haliyle her hocanın yeterliliği farklıdır. Yani hocaların yaptıkları işlemlerin sınırı kendi bilgileri ve yetenekleri ile sınırlıdır. İşlemler esnasında kullandıkları beş farklı araç vardır. Bunlar;

 • Tılsımlar
 • İksirler
 • Vefkler
 • Büyüler
 • Muskalar

Tabiki bunlar sadece ana başlıklardır. Binlerce çeşit muska vardır. En büyük bilineni Cevşen-ül Kebir’dir. Tılsımlar yine binlerce çeşittir. Hangi eşyaya nasıl bir işlem yapıldığına göre değişmektedir. Büyüler yine aynı şekilde, kullanım amacına göre hazırlanmaktadır. Vefkler zaten her kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. İksirler yine kullanılan malzemelere göre farklı tesir şekilleri bulunmaktadır. O yüzden hepsi birer ana başlıktır.

Medyumlar ne iş yapar diye sorgulamadan önce medyumluk tarihi konusunda da bilgi edinmeniz gerekir. Eğer bu konuyu merak ediyorsanız Medyumluk Tarihi yazımı okuyabilirsiniz.

Medyumlar Ne İş Yapar?

Medyumların yaptıkları işlemler saymak ile bitmez. Her hocanın ilmi ve bu ilmin yeterliliği vardır. Her hocanın yeterliliği farklıdır. Yani hocaların yaptıkları işlemlerin sınırı hocalar ve medyumların ilim seviyesi ile ölçülebilir. Yaptıkları işlemler ulaşılmak istenen sonuca göre değişeceği için bu şekilde de ölçmek doğru olmayacaktır. En çok kullanılan beş aracı sayacak olursak tılsım, iksir, vefk*, büyü, muska diyebiliriz. Bu beş araç gerekli dua ve malzeme varyasyonları ile kişilerin amaçlarına hizmet edebilmektedirler. Bunların yanı sıra daha birçok araç vardır ancak en çok kullanılan ve bilinen araçlar bunlardır.

Medyumların yapması için en çok başvurulan, en çok yardım istenen konular. Sırasıyla aşk büyüsü, bağlama büyüsü ve geri getirme büyüsüdür. Bunlar en çok istenile işlemlerdir. Elbette hastalık giderme, cin çıkarma yada kayıp eşya bulma gibi konularda istenilmektedir. Ancak en çok istenenler bunlardır. Spesifik olarak istenilen büyü çeşitleri ise kaşık büyüsü, nohut büyüsü, adet kanı büyüsü, göz bağlama büyüsü, ceviz büyüsü, soğutma büyüsü ve ayırma büyüsüdür. Ayrıca bunların yanında mutluluk için işlem yaptırmak isteyenlerde vardır. Bunlarda genelde huzur vefki, şans büyüsü ve kısmet açma çalışmaları gibi çalışmalardır.

Vefk Hakkında Daha Fazla Bilgi: https://islamansiklopedisi.org.tr/vefk

Medyumluk Günah mı?

Medyumluk insanların manevi sıkıntılarını gideren bir ilim dalıdır. Bu ilim ben medyumum diyerek elde edilemez. Çok uzun eğitim ve sınavlar sonucunda bu ilime vakıf olunur. Allah’ın verdiği yetenek ve alınan eğitimler sonucunda medyum olunur. Peki Allah’tan gelen yeteneği Allah yolunda kullanmak günah olarak sayılır mı? Elbette bu yeteneği sizin nasıl kullanacağınıza bağlı olarak değişir. Eğer iyi niyetle kullanıyorsanız medyumluk günah değildir. Eğer medyumlar fesatlık için kullanıyorsa, medyumluk görevini doğru icra edemiyorsa o zaman cezalandırılırlar. Zaten böyle bir ilme sahip olmak bir maharet değildir ve asla kötü niyetle kullanılamamalıdır.

Sizde medyum olup olmadığınızı merak ediyor olabilirsiniz. Medyumluk ilmi hakkında yazdığım yazının alt kısmında Medyum nasıl olunu yazımı bulabilirsiniz.

Esasen medyumluk günah mı? Sorusunu cevaplayabilmek için bu kişiye Allah tarafından yeteneği verilmiş mi bakmak gerekir. Sadece tabiki yetenekle bitmiyor, gizli ilimler konusunda bilgisi olması gerekir. Çünkü bilgisi yoksa o kişi zaten medyum değildir. Yıldız falı bakan falcıdır. Ne yazık ki günümüzde falcılarda kendilerini medyum olarak tanıtmaktadırlar. Bu ilim için bir okul yada eğitim merkezi yok. Doğuştan gelen bir yetenek olmalı ve başka bir hocadan eğitim almalıdır.

Bir çok derdi olan kişi medyuma gitmenin günah olacağını düşündüğü için gitmemektedir. Bakara suresi 102. ayette aslında bu durum açıklanmaktadır. Kısaca tefsiri şu şekildedir; Hz. Süleyman kafir olmadı, insanlar Harut ile Marut’tan karı ile koca arasını açacak şeyler öğreniyorlardı. Oysa Allah’ın izni olmadan kimse kimseye zarar veremezdi. Yine de kendilerine fayda sağlayacak şeyleri değil, zararlıları öğreniyorlardı. Andolsun bunu satın alan kimse ahiretten nasibini alamaz. demektedir. Buradan yola çıkarak şu yorumu yapabiliriz. Eğer medyuma yaptıracağınız işlem insanların kötülük içinse günahtır. Ama iyi niyetli yapılacak işlemer ise o zaman günah değildir. İki eşin muhabbetini artırmanın neresi günahtır ?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

8 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Merhabalar ailecek maddi sıkıntılar içindeydik tam durumu düzeltiyoruz tekrar sorun oluyordu aile gelirinin artırılması için yapılan bereket büyüsü konusunda Ispartada Abdullah hocayı çok övdüler gittik bi dünya para verdik durum kötüydü elimizdekindende olduk.Sonra İsmail Aktaş hocayı buldukbereket büyüsü yaptı ve hemen etki gösterdi çok şükür rahata erdik Allah razı olsun. hoca var hocaa varr.

 2. Medyum İsmail Aktaş mükemmel bi hoca evden giden eşimi 30 günde geri döndürdü şimdi aramız çok iyi eşimle kavgalarımız da bitti çok huzurluyuz Allah razı olsun İsmail hocam. Kazandığın her kuruş helal olsun.

 3. Yaşı küçük bir insan olarak kendimi çok yaşlı hissediyordum. Hem fiziksel olarak hem ruhsal olarak. Ailem bana çok çektiriyordu. Hocamla konuştuğumda aileme ve bana büyü yapıldığını onlatın büyü etkisinde olduğunu bende musallat olduğunu ondan bu şekilde davrandıklarını söyledi. Sonrasında çözümü için çalışmaya başladık. Şükür bütün sıkıntılardan kurtulduk. Hepsi de hocam sayesinde oldu. O olmasa kim bilir ben ve ailem ne halde olurduk.

 4. hocam Kurban bayramınız mübarek olsun sizi çok seviyorum geçen sene görüşemedik bu sene muhakkak yanınıza geleceğim köyden de tereyağı getireceğim

 5. 21 gün 21 gün sabır edeceğim bakalım. Size inancım sonsuz hocam ben bu sefer olacağına inanıyorum.

 6. Yaşı küçük bir insan olarak kendimi çok yaşlı hissediyordum. Hem fiziksel olarak hem ruhsal olarak. Ailem bana çok çektiriyordu. Hocamla konuştuğumda aileme ve bana büyü yapıldığını onlatın büyü etkisinde olduğunu bende musallat olduğunu ondan bu şekilde davrandıklarını söyledi. Sonrasında çözümü için çalışmaya başladık. Şükür bütün sıkıntılardan kurtulduk. Hepsi de hocam sayesinde oldu. O olmasa kim bilir ben ve ailem ne halde olurduk.

 7. İyi günler 1 haftadır herkes hareketlerimin değiştiğini söylüyor kendimide bu günlerde farklı hissediyorum. Büyü yapılan kişilerde değişik haller görülüyormuş huy değiştirme falan. Acaba üzerimde büyü var mı?