Mardin Medyum

Mardin medyum hocaların yapmış olduğu çalışmaları ve ritüelleri bu yazımda sizlere anlatmaya çalışacağım. Hititler döneminin en meşhur medyumları Mardin’de yaşamaktaydılar. O zamanın ruh bilimcileri ve doktorları olarak anılan Mardin medyum hocalar, dini ayinlerin liderleri olarak anılmakta ve Allah’a adak adamaların da ruhani lider olmaktaydılar. Mardin medyum hocaların Hititler döneminden sonra, Medler döneminde yine bir süre ruhani liderlik konumunu korumasına rağmen, zamanla olan büyü ve büyücülere karşı olan ön yargı ve korkudan dolayı varlıklarını gizli olarak sürdürmeye başlamışlardır.

Mardin medyum olarak bir hoca aradığınızda size en yakın medyum hoca arayarak yanına gitmeniz size en güvenilir yöntem olarak gelebilir. Ancak bu durum sizin için sadece zaman kaybı olabilir. Zaman kaybetmeden derdinizi sıkıntınızı giderecek bir medyum bulmanız sizin için en doğru seçim olabilir. Daha önce güvenilir medyum hakkında yazdığım yazılardan da bir medyuma nasıl güvenilir bunları öğrenerek hemen işlem yaptırabilirsiniz. Bu sizin için zaman kazandıracak bir yöntemdir.

Mardin’de Büyü Yapan Hocalar

Bir çok insan çare bulamadığı durumlarda medyum hocalardan yardım istemektedirler. Büyü yapmak yada yaptırmak günahtır gibi bir çok söylem bulunmaktadır. Ancak bu durumu sizlere şu şekilde açıklayabilirim. Kara büyü yapılması evet günahtır, en nihayetinde insanların nefsi durumuna müdahale ediyor ve kötülük yapıyorsunuz. Kara büyü o kadar fesat içermektedir ki içerisinde insanı ölüme kadar sürükleyecek duruma getirebilir. Yada sizleri hasta eder, ölüm döşeğine sürükler. O yüzden kara büyü yapacak ve yaptıracak kişilerin çok dikkatli olması gerekmektedir. Ancak ak büyü bu kara büyünün tam tersidir. Ak büyü genellikle büyü bozma gibi işlemlerde kullanılır ve insanların bu karanlıktan çıkması sağlanır. Bilinenin aksine ak büyü yapmak daha büyük bir bilgi birikimi gerektirmektedir. Çünkü kara büyü yapma zamanının uzun sürmesinde hiç bir problem yokken ak büyü yapılacağı zaman bir an önce büyü bitirmek ve sıkıntıların giderilmesi gerekmektedir.

Mardin Muska Yapan Hocalar

Dini inançların büyü üzerindeki etkisinden de kısaca bahsetmek gerekirse, yazının başında da bahsettiğimiz gibi büyü hemen hemen her bölgede, her toplum tarafından yapılmaktadır. Hristiyan bir medyumun büyü ritüeli ile Müslüman bir medyumun büyü ritüeli birbirinden farklılık göstermektedir. Gerek malzeme gerek okunan efsunlu cümleler, gerekse dualar tamamıyla birbirinden farklılık gösterebilir. Hristiyanlıkta büyü her ne kadar yasaklanmış olsa da Pagan dönemden kalan büyüye olan ilgi Hristiyanlıkta da devam etmiştir. Hristiyan büyüleri arasında en çok kullanılan ve bilineni papaz büyüsüdür. Papaz büyüsü beşerin gücünün yetemediği kısımlarda Uzman Mardin medyumların devreye girmesi sonucu mevcut sonuç değiştirilebilir.