Kötü Alışkanlıkları Bırakmak için Medyum

Kötü alışkanlıkları o kişilerin hayatında bulunan genel akıştır. Örnek veriyorum onlarda 12 de kalkıp içki içer gibi. insanların bu alışkanlıkları olmasının


insanoğlu şaşar Beşer. Hatasız kul yoktur insanlar hata yaparlar ve hatalarından ders çıkarırlar. Bazı hatalar vardır ki büyük hatalardır ve kişiden başkasına doğru düzgün zarar vermez. Nedir bu hatalar diye soracak olursanız kumar, içki, uyuşturucu gibi tabiri caizse kötü alışkanlıkları dır.Herhangi bir şeyin bile alışkanlık haline gelmesi bazen sıkıntılar yaratabilir. insanlar kendilerindeki bu alışkanlıklarından rahatsızlık olabilirler veya çevresindekiler bu kişinin alışkanlığından rahatsızlık duyuyor olabilirler.

Kötü Alışkanlıklar

Kötü Alışkanlıklar

Zaten yapılması gereken bu alışkanlıklardan vazgeçmektir. Doğru olan budur ve dinimizce emredilen de budur. Ama yazımızın başında da bahsettiğim gibi insanoğlu şaşar beşer hata yapar. Önemli olan bu hatalarından ders çıkarmaktır.Hatalarından ders çıkaran kişi zaten bu alışkanlıklardan vazgeçmek isteyecektir. Ama alışkanlıklarından vazgeçmek bir anda olan bir şey değil, insanlar komplike varlıklar değildir. Basit yaşantıları ve alışkanlıklar vardır. Hayatların genelde hep tek düze gider. Sabah yedide kalkmak, elini yüzünü yıkamak, kahvaltı yapmak, üstünü değiştirmek, kahve içmek, araba sürmek, işe gitmek, çalışmak, tuvalete gitmek, vs. gibi liste uzayıp gider ama tek düzedir sistem, genel yaşantı biçimidir. Her gün bunları yapmak kişinin hayat tarzı yaşayış biçimi olur.

Kötü Alışkanlıkları Bırakmak için

Kötü alışkanlıklar o kişilerin hayatında bulunan genel akıştır. Örnek veriyorum onlarda 12 de kalkıp içki içer gibi. insanların bu alışkanlıkları olmasının gene birçok nedeni vardır. Aile içindeki sıkıntılar, kişinin ruh hali alışkanlıkların oluşmasına sebebiyet veriyor olabilir. Bu alışkanlıklardan kurtulmak için farklı yöntemler deneniyor olabilir. Ama az önce de dediğim gibi alışkanlıklardan vazgeçmek kolay değildir.Bazen de siz ne kadar nefsine hakim olursanız olun yine de kötü alışkanlıklarınızdan vaz geçemeyebilirsiniz.

Siz o kötü alışkanlığınızı bitirmeyi çalışırsınız ama bir şeyler size engel olur. Tam hayatınızdan kötü alışkanlığınızı bitireceğiniz zaman hayatınız allak bullak olur ve yine çözümü alışkanlıklarınızda ararsınız. Böyle durumlar alışkanlıklarımızdan vazgeçemiyorsanız bir kötü alışkanlıkları bıraktıran yaptırabilirsiniz.Kötü alışkanlıkları bırakmak için ilk olarak alışkanlıkların oluş nedenini araştırır ve bu nedenleri ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar yaparlar. Yapılan çalışma sonucunda kişiler kötü alışkanlıklarından vazgeçirilir. Kişinin kötü alışkanlığı sebebi her neyse bununla alakalı yapılması gerekenler yapılır ve sizin ve Allah’ın izniyle alışkanlıklarınız bitirilir.


7 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Hocam siz olmasanız bu zor zamanları nasıl atlatırdım bilmiyorum her zaman yanımda oldunuz size çok teşekkür ederim.

  2. Merhaba sevdiğim biri var sadece bakışıyoruz başkada bişey yok onu istiyorum nohut büyüsü yapıyor musunuz ücretli mi konuyla ilgili uzaktan yardımcı olabiliyor musunuz?

  3. Siz olmasanız hayatım çok daha farklı olurdu beni ve ailemi çok müşkül bir durumdan kurtardınız hakkınız ödenmez hocam

  4. Her kapının bir anahtarı vardır biz Allah’ın izniyle o anahtarı bulacağız dediniz dediğiniz gibi de anahtarı bulup sonuca ulaştırdınız beni Allah sizi cennetine koysun hocam.

  5. Karımla aramda bi soğukluk vardı boşanma evresine gelmiştik karşılıklı sakin bi konuşma bile yapamıyorduk internnette İsmail Aktaşa denk geldim biraz araştırdım güzel yorumlar vardı İsmail hocamla iletişime geçtim sağolsun çok ilgilendi içimi rahatlattı daha sonra işleme başladık işlemler kısa sürede işe yaradı etkisini gördük eşimle eski halimize döndük hocamızdan Allah razı olsun sayesinde o kötü günleri arkamızda bıraktık.

  6. Tüm ömrüm boyunca karşıma zorluklar çıktı. Birçok kez yaşamaktan vazgeçmek geldi aklıma. Hocam sağ olsun artık bütün dertlerim sorunlarım kötü düşüncelerim gitti.