Güvenilir Medyum

Güvenilir medyum arayışında olduğunuz bu yazı sizlere rehber niteliği taşıyacak ve gerçekten iyi bir medyum bulmanızı sağlayacaktır. İnternette o kadar çok ben medyumum diyen kişi var ki. Yada cinci hoca diye arattığınızda sayısız sonuçla bulabilirsiniz. Kendi kendilerini öven, diğer medyum hocaları karalayan sadece kendi yazdıkları yorumları onaylayan siteler vardır. Mesela herhangi bir hocayı öven bir medyum şikayet sitesinde öven hoca hakkında kötü bir yazı yazdığınızda onaylanmadığını görebilirsiniz. Ama sizlere garantili medyum bulmanız konusunda bu makale yol gösterecek güvenilir medyum bulabileceksiniz.

Her insan gibi sizlerinde derdi sıkıntısı olabilir, hayat bazen üzerinize fazla gelebilir, yüklenen yükleri kaldıramayacak durumda olabilirsiniz. Böyle bir durumda güvenilir bir medyum bulma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Çünkü resmi ruhsatlı medyum ararsınız karşınıza çıkan sonuçlar doğru olmayabilir. Yada cinci hocalar ararsınız yine aynı şekilde doğru olmayan sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda en kolay dikkat edebileceğiniz durum sitesinde yazan bilgilerin doğruluğunu sorgulamak. Bir çok hoca kendi sitesinde yazan yazıların farkında bile değil. Yada yazıları şişirmek için fazla yazı yazmaya çalışmaktadırlar. Sizlere gerçek bilgi veren site sayısı azdır ve bu kişiler gerçek medyum hizmeti vermektedirler. Bu kişilere güvenilir medyum olarak adlandırabilirsiniz.

Güvenilir Medyum Bulma Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güvenilir medyum arayışı içerisinde girdiğinizde aşağıda beş maddede belirttiğim özelliklere dikkat etmeniz sizlere gerçek medyum bulmanıza bir adım yaklaşmanızı sağlayacaktır. Her ne kadar burada bunları açıklasam da yinede yetersiz kalabilir.

  1. Eğer güvenilir bir medyum arıyorsanız yukarıda da belirttiğim gibi ilk olarak ilmi bilgisine bakın. Gerekirse telefonla ilmi bilgisini sorgulayın ve sizi tatmin edecek cevaplar vermesini bekleyin.
  2. Bir çok medyum internet sitesi olmadan işlem yapmaya çalışmaktadır. Bu tür kişileri fazlaca sorgulamaya çalışın çünkü hiç bir ilmi bilgisini göremeyeceksiniz. Medyumluğun temel taşı olan havas ilmi konusunda bile belki sizlere doğru cevaplar veremeyecekler.
  3. Sosyal medya hesaplarınız ile ulaştığınız hocaların internet sitesi var mı yok mu bu durumu kontrol edin. Eğer varsa yine yazdığı yazılara göz gezdirin. Yada yaptığı paylaşımlar varsa bu bilgileri internette araştırma yaparak doğruluğuna bakabilirsiniz.
  4. Sosyal medyada yapılan paylaşımın doğruluğunu araştırdığınızda kontrol etmeniz gerekecek bir diğer durumda o yazının başka bir siteden alıntı olup olmadığıdır. Bir çok medyum kendisi yazı yazmayı vakit kaybı olarak adlandırdığı için başka sitelerden kopyalayıp yapıştırırlar.
  5. Güvenilir medyum bulma konusunda bir diğer dikkat etmeniz gereken durum da internette yazılan yorumlar. Çünkü gerçek kişiler tarafından yazılan yorumlar sizleri yön bulmanız konusunda yardımcı olacaktır. Burada yine dikkat etmeniz gereken durum yukarıda da açıkladığım gibi sadece kendilerini övüp diğer hocalar hakkında kötü yorum yazılmasıdır.

Yukarıda yazdığım başlıklara dikkat ederek güvenilir medyum bulma konusunu açıklamaya çalıştım. İnşallah sizler için faydalı bir yazı olur.