Dualar – Büyüler

Başkası için ettiğiniz duanın kabul olmasının nedeni kendiniz için bir şey istemiyor oluşunuz. O kişinin isteğinin yerine gelmesinin


insanlar ile yaratıcıları arasında yüzlerce yıldır tek taraflı iletişim aracı olmuştur. insanlar isteklerini, şükranlarını, dileklerini ve iyi niyetlerini yaratıcılarına ulaştırmak adına dua yöntemine başvurmuşlardır. Dua bazen bir kaçış yolu, bazen bir arayış yoludur. Bazen Allah’ı bulmak onu anlamak, bazen de sıkıntımızı ona anlatmak için başvurduğumuz bir yöntemdir.Duanın her dinde olduğu gibi dinimizde de yeri büyüktür. Öyle ki yüce rabbimiz benden isteyin buyurmaktadır. Ama insanlar bazen dualarına cevap alabilmekte bazen alamamaktadır.

Dualar ve Büyüler
Dualar ve

Kuvvetli Dualar

Bu yüce rabbimizin en iyi bileceği şeydir. Şayet biz bir şeyi iyi niyetle ve tüm kalbimizle istiyor olabiliriz ama bunun hayırlı yada şer olduğunu ancak yüce rabbimiz bilebilir. Bizim yapabileceğimiz tek şey daha kuvvetli dualar etmek ve rabbimizin kabul etmesini beklemektir.Medyumların yaptıkları işlemlerin çoğu da zaten bu amaca hizmet amaçlı yapılır. Yani yaptıkları ile aslında Allaha daha kuvvetli dualar ederler. Daha kuvvetli dualar etmemizi sağlarlar. Allaha daha kuvvetli dualar ederek ondan daha başka canlıları yönetme izni isterler. Şayet Allah bu dualar cevap verirse kişilere yardım ederler. Ancak bir medyumun duası sıradan bir kişinin duasına göre daha güçlü ve Allah tarafından daha kabul edilebilir olur.

VE DUA

Sonuç olarak onlar temiz kalplilikleri ve Allaha olan inançları imanları yüzünden Allah tarafından seçilmiştirler. Allah da onların isteğini bir kişinin isteğini yerine getirmesinden daha kolay bir şekilde getirirler. insanlar dua ederken genelde bir niyet ile ederler dualarını. Yani o secdeye varıp Allahtan isterler ve bunu namaz kıldıkları için ya da şöyle deyim Allah’ın bir emrini yerine getirdikleri için isterler. Allah’ta bu yüzden kişilerin dualarını kabul etmeyebilirler.Örneğin siz kendiniz için dua ettiğinizde nasıl o şey gerçekleşmiyor ama başkası için dua ettiğinizde oluyorsa medyumların yaptığı da öyle diyebiliriz. Tabii bahsettiğimden biraz daha güçlü bir dua. Başkası için ettiğiniz duanın kabul olmasının nedeni kendiniz için bir şey istemiyor oluşunuz. O kişinin isteğinin yerine gelmesinin size hiçbir faydası olmayacak onu tamamen iyi niyetle o kişi için istiyorsunuz ve o dua bu yüzden kabul oluyor aslında. Medyumlarda ettikleri dualar ile sizlere yardım etmeyi amaçlarlar.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir