Cinler Hakkında Bilgiler

En çok merak edilen cinler hakkında bilgiler ile aklınıza takılan soru işaretlerini gidermiş bulunacağım. Cinlerin yaşantıları nasıldır ve nasıl ölürler ?


hakkında en çok merak edilen bir kaç soruyu cevaplamaya çalıştım. Mesala yaşantıları nasıl geçer, ölürler mi yada nasıl ölürler, gibi bazı soruları cevaplıyorum. Aklınıza takılan diğer sorular için yorum bırakırsanız onlarıda açıklamaya çalışırım.

Cinler

Yaşantıları Nasıl Geçer?

Cinlerle ilgili makale okumuş ve biraz bilgisi olan insanlar tarafından kafasının kurcalanmasına sebep olan konudan bahsedeceğiz bugün. Bugün bahsedeceğimiz konu cinler ölür mü, sıradan bir insan cin öldürebilir mi, cin öldürmek için ne yapılabilir gibi birkaç konuya değineceğim.Cinler hakkında çok fazla soru gelmekte. Hepsine yetişemediğim için hepsine cevap veremiyorum doğal olarak. Ama internette gezerken denk geldikçe sorulan konular hakkında yazı yazmaya çalışıyorum. insanların cinler konusunda bu kadar merak etmesinin sebebini de toplumun cinler hakkında konuşmanın günah olmasına yoruyorum ve lafı daha fazla uzatmadan bilgisi olmayanlara cinlerden bilgi vererek konumuza giriyorum.

Cin nedir?

Allah tarafından yaratılan bu canlıların dünyaya gelişi insanlardan çok daha önceye dayanmaktadır. Cinlerde Allah’a kulluk etmek amacıyla yaratılmış canlılardı. Onlarda farklı din ve mezheplere sahiplerdir. Genelde kabileler halinde dolanırlar. insanlarda farklı oldukları sadece birkaç nokta vardır. Onun dışında neredeyse her noktada insan ile aynı olan cinlerin insanlar ile aynı oldukları noktalar nelerdir diye soracak olursak; Onlarda doğar, yaşar, büyür ve ölürler, insan vücudunda bulunan sistemlerin neredeyse hepsi cinlerde de bulunur. Yani sindirim sistemi, solunum sistemi gibi. Cinlerde insanlar gibi yemek yer su içer tuvalet ihtiyaçlarını giderir.

insanlarda olduğu gibi cinlerde de adetler ve gelenekler vardır. Cinlerde insanlar gibi evlenirler. insanlardan farklı oldukları noktalar ise; ateşten yaratılmışlardır, insan gözünün görmediği bir boyutta yaşamlarını sürdürmektedirler, insanlardan uzun yaşamaktadırlar, farklı zaman dilimleri ve paralel evrenlerde aynı anda yaşamaktadırlar, insanlardan çok hızlı hareket etmektedirler (Binlerce kilometrelik yolu saniyeler için alabilirler) ağızları kapalı ve çok hızlı konuşurlar. Allah’ın izni olmadan ya da kendileri istemeden insanlara görünmezler, insanlara göründükleri zaman farklı şekillerde karşılarına çıkabilir, şekil değiştirebilirler.

Cinler Ölür mü?

Az öncede belirttiğim gibi cinlerde ölebilirler. Cinlerde Allah’ın bir kulu yarattığı bir canlıdır. Tıpkı ayette dediği gibi her canlı bir gün ölümü tadacaktır. Cinler öldükleri zaman mensup oldukları kabileler tarafından cenazesi yapılır. Cinin dini ne ise ona göre bir hareket sergilense bile ölen cinlerin cenazesi öldüğü yere defnedilir. Cinlerin ölmesi ile ortaya çıkan durumlar nedir diye soracak olursak bu ölen cine göre değişecektir. Eğer ölen cin bir büyünün gerçekleşmesi için kullanılmış ise o cinin uyguladığı artık işe yaramaz bir hal alır.Cin öldürmek sırdan bir insanın yapabileceği bir şey değildir. Cinler insanlardan kat ve kat güçlü varlıklar olduğundan basit bir öldürme çabası cini öldürmeye çalışan kişi için büyük sıkıntılara sebep verecektir.

Eğer bir kişi bir cini öldürmeyi düşünüyorsa mutlaka bir sebebi vardır. Yani kişi durduk yere “Bugün gidip bir cin öldüreyim” demez. O kişinin cinlerle ilgili bir sıkıntısı var ki öldürmek istiyor o cini. Bu sıkıntının çözümünü de kişi tek başına çözemeyeceği için cin öldüren dan, gibi medyumlardan yardım alınması gerekir. Cin öldürmek için cinin yakılması gerekir bunu ise gene işinin ehli medyumlar özel olarak yapmaktadır. Çok fazla tercih edilmese de medyumlar nadiren cin öldürürler. Bunun nedeni ise cinin kişilere dadanması veya büyüyü ısrarla devam ettirmesi ve bu ısrarından geri döndürülememesidir.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir