Cin Tepesi Sırrı

Cin tepesi birçok hadiste ve tarihsel kaynakta ismi geçmekte, bahsedilmektedir. Cin tepesi ile ilgili olan asıl önemli nokta ise bu tepede yaşayan cinlerin


Cin tepesi Nusaybin sınırlarına aşağı yukarı beş kilometre uzaklıkta bulunmaktadır, yerel halk yılın belirli zamanlarında genellikle çarşamba günleri cin tepesine gelerek orada yaşadığına inanılan cinlere yiyecekler ikram eder ve dileklerde bulunup, dua ederler. Ruhsal ve psikolojik sıkıntıları olan kişilerin burada bir gün geçirerek bu rahatsızlıktan kurtulacağına inanılmaktadır. Cin tepesi birçok hadiste ve tarihsel kaynakta ismi geçmekte, bahsedilmektedir. Cin tepesi ile ilgili olan asıl önemli nokta ise bu tepede yaşayan cinlerin tamamının müslüman olmasıdır.

Cin Tepesi Sırrı
Cin Tepesi Sırrı

Bu Bölgede Neden Müslüman Cinler Yaşarlar?

Bu konu ile ilgili birçok farklı tartışma olsa da kabul edilen ve en çok bilinen peygamber efendimizin sahabesinden bir kişinin anlattıklarıdır. Bu tepede cinlerin toplanmasına şahit olan sahabe anlatıyor; Bir gün peygamber efendimiz sahabesine dönerek “Bana cinlere kuran okumam emredildi. Benimle gelmek isteyen var mı?” diye sordu. Bu soruya sahabeden kimse cevap vermedi ikinci kez aynı soruyu sahabesine yöneltti ve sahabeden gene cevap alamadı, üçüncü kez soruşunda ben sizinle gelirim ya resulüm dedim.

Cin Tepesi Sırrı

Sonrasında yola koyulduk, çölde bir miktar yürüdükten sonra bir vadiye geldik efendimiz vadide bir çizgi çizerek bana dedi ki “Bu çizgiyi sakın geçme”. Bana bunu söyledikten sonra peygamber efendimiz besmele çekti, bismillah dediği anda zencilere benzeyen, yüzlerinin yarısı erkek, yarısı köpek olan varlıklar efendimizin üzerine üşüştüler ve etrafını sarmaya başladılar yüzleri sanki bir zebaninin yüzüne benzeyen bu cinler bir kadının def çalması gibi def çalıyorlardı. Peygamber efendimizin etrafını iyice kuşattılar o kadar kalabalık ve sıkıydılar ki neredeyse efendimizi göremez oldum, kendisini kurtarmak için ayaklandım ama kendisini gördüğüm o ufacık aralıktan oturmam için işaret etti ve kuran okumaya başladı.

Peygamberimiz kuran okudukça cinler yere yatmaya, cinler yere yattıkça peygamberimiz daha yüksek sesle kuran okumaya devam etti. Bu varlıklar sanki Kuran’ın sesini bastırmak istercesine daha yüksek seslerde def çalıyorlar, bağırıyorlardı. Her şey bittikten sonra peygamberimiz bana dönerek sordu “Sen de gelmek istedin, değil mi?” dedi. Bu sorusuna “Evet” diyerek karşılık verdim. Bunun üzerine “Gelmen gerekmezdi. Onlar cinlerdi, eğer çizgiyi geçmiş olsaydın seni yakarlardı” dedi. Bu cinler Nusaybin cinleriydi ve peygamber efendimizi dinlemek için gelmişlerdi. Bu olay olduğunda günlerden çarşamba olduğu için her çarşamba bu ritüel gerçekleştirilmektedir.

Gırnavaz Bölgesi ve Babil Büyücü Hocaları

Geçtiğimiz yıllarda psikolojik rahatsızlığının iyileşeceği inancıyla geceyi cin tepesinde geçiren kişilerden bazıları geri döndüklerinde anlattıkları devlete harekete geçirmiştir. Yetmişli yıllarda bu tepede bir gece geçirip geri gelen kişi yer altından kılıç ve insan sesleri geldiğini söylemiştir. Bunu üzerine devlet bölgede kazı çalışması yapmıştır, bu çalışma on yılı aşkın süre devam etmiştir.Kazı çalışması sonucunda ortaya çıkanlar eşiğinde, milattan önce beş binli yıllarda bu bölgede Gırnavaz isimli bir yerleşim yeri olduğu ortaya çıkmıştır.

Bu çalışma ile ilgili asıl garip olan ise, bu yerleşim yeri Babil zamanına kadar dayanmakta olup bazı tabletler bulunmuştur. Bu tabletlerde Babilli cinci hocalar ve Gırnavaz höyüğünden bahsedilmektedir, tablette Gırnavaz höyüğü olarak geçen bölge bizim bildiğimiz adıyla cin tepesidir. Tablette bu höyükte bulunan ve yarı insan yarı hayvan benzeri siyah yüzlü varlıkların yaşadığı yazmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

32 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Merhaba sevdiğim biri var sadece bakışıyoruz başkada bişey yok onu istiyorum nohut büyüsü yapıyor musunuz ücretli mi konuyla ilgili uzaktan yardımcı olabiliyor musunuz?

 2. Allahtan umut kesilmez derlerdi inanmazdım. Tam umutlarımın tükendiği an hocam ile karşılaştım.

 3. Siz olmasanız hayatım çok daha farklı olurdu beni ve ailemi çok müşkül bir durumdan kurtardınız hakkınız ödenmez hocam

 4. Eşim beni çok kıskanıyordu artık bu durum ilişkimize zarar veriyordu bunalıma girmiştim. internette biraz araştırdım medyumları ve İsmail hocayı buldum. Allah razı olsun İsmail hocadan sorunumuzu çözdü.

 5. Sizin hakkınız ödenmez hocam. Ailemin bir üyesi oldunuz bana bir abi bir baba oldunuz. Allah sizden bin kez razı olsun.

 6. Selamünaleyküm evimde muska buldum bi kaç hocayla görüştüm ama bişey anlayamadılar bu muska ne neden evimde hiç bilmiyorum ama bilmek istiyorum İsmail hocam bu konuda yardımcı olabiliyor musunuz?

 7. İyi akşamlar sevgilimle ciddi giden bi ilişkimiz var kısmetse evlilik düşünüyoruz bi sorun olmasını istemiyorum bunun için acaba yıldız uyumuna bakabiliyor musunuz hocam?

 8. Bundan sonra benim için değeriniz ailemden sonra geliyor hocam. Bana hem arkadaş yoldaş oldunuz hem de dertlerimden kurtardınız.

 9. Bana papaz büyüsü yapılmış hayatım zindana dönmüştü kaç hoca denediysem bu büyüyü bozamadılar İsmail hocayı buldum bi çok medyumun yapamadığını kısa bir sürede yaptı ve büyüyü bozdu rahata erdim.

 10. Ailemin dağılması için büyü yapmış bazıları. Bundan şüphelenince hocam ile iletişim kurdum. Onu yardımları ile büyünün etkilerinden kurtulduk çok şükür.

 11. Karımla aramda bi soğukluk vardı boşanma evresine gelmiştik karşılıklı sakin bi konuşma bile yapamıyorduk internnette İsmail Aktaşa denk geldim biraz araştırdım güzel yorumlar vardı İsmail hocamla iletişime geçtim sağolsun çok ilgilendi içimi rahatlattı daha sonra işleme başladık işlemler kısa sürede işe yaradı etkisini gördük eşimle eski halimize döndük hocamızdan Allah razı olsun sayesinde o kötü günleri arkamızda bıraktık.

 12. Selamünaleyküm evimde muska buldum bi kaç hocayla görüştüm ama bişey anlayamadılar bu muska ne neden evimde hiç bilmiyorum ama bilmek istiyorum İsmail hocam bu konuda yardımcı olabiliyor musunuz?

 13. 21 gün 21 gün sabır edeceğim bakalım. Size inancım sonsuz hocam ben bu sefer olacağına inanıyorum.

 14. Sevdiğimin sevgisini siz olmasanız kazanamazdım hocam. Allah sizden bir değil bin kez razı olsun.

 15. Hocamı bir arkadaşım sayesinde öğrendim. Elinizi kaç kere öpersem öpeyim hakkınız ödenmez hocam. Allah iyiki sizi karşıma çıkarmış.

 16. Bana 3 harfliler musallat olmuştu etkisinden bi türlü çıkamıyordum medyum İsmail sayesinde rahat bi nefes aldım kurtuldum çok şükür.Hayırlı günler haneme büyü yapılmış ve ev halkı olarak zor günler geçiriyorduk İsmail hocamı buldum internette aradım 2 kez telefonda görüştük ve büyüyü bozdu Allah razı olsun işinde çok iyi bir hoca.hocam size ayrılık büyüsü yaptırdım gerçekten başıma bela olan o kişiden kurtuldum Allah sizden razı olsun hocam size yaptırdığım aşk büyüsü söylediğiniz gibi 5 gün değil ama 3 günde gerçekleşti çok şaşırdım

 17. Medyumlara güvenimin inancımın bittiği noktada karşıma çıktınız ve beni dertlerimden kurtardınız. Keşke daha erken karşılaşmak nasip olsaydı.

 18. Medyumlara güvenimin inancımın bittiği noktada karşıma çıktınız ve beni dertlerimden kurtardınız. Keşke daha erken karşılaşmak nasip olsaydı.

 19. Selamünaleyküm evimde muska buldum bi kaç hocayla görüştüm ama bişey anlayamadılar bu muska ne neden evimde hiç bilmiyorum ama bilmek istiyorum İsmail hocam bu konuda yardımcı olabiliyor musunuz?

 20. Medyumlarla ilgili başından binbir türlü sıkıntı geçmiş biri olarak ilk kez bir medyumdan tam memnun kaldığımı paylaşmak istiyorum.internette çok araştırıp İsmail Aktaşı buldum. Vefk yaptırdım. işlemle ilgili tüm bilgileri neler yapacağını nasıl kullanacağını adım adım anlatıyor sorduğunuz sorulara yanıt bulabiliyorsunuz.Vefk elime ulaştıktan 20-30 gün arasında etkisini görmye başladım. İsmail Aktaş işi dediği gibi yaptı Allah kendisinden razı olsun. Eğer çalışmayı düşünenler varsa ilkmedyum.com.tr adresinden ulaşabilirler.Telefonda görüşerek çok iyi yardımcı oluyor.

 21. Hocamız çok nadide bir insan arkadaşlar. İlk işlem yaptırmaya başladığımızda ben dediklerini yapamadım onu üzdüm işim uzadı. Başta onu dinleseydim dediklerini uygulasaydım bu kadar uzamayacaktı. Siz siz olun hocamı üzmeyin bir dediğini iki etmeyin o da sizin bir dediğinizi iki etmiyor o zaman.

 22. Eşimi bana geri getirdiniz ya hocam. Bana cennetleri verdiniz. İnşallah cennetlerde sizin olur.