Celb nedir?

Celb kelime anlamı olarak çağırmak davet etmektir. Havas ilmine dayanan ve havas ilminin mihenk taşlarından biri olan celb vefk, muska dahil olmak üzere


hakkında konuşmak istediğimde birçok kardeşim celbin ne olduğunu bilmediğini ve daha önce duymadığını söyledi. Bende bu sebepten ötürü sizlere celb hakkında bilgi vermem gerektiğini düşündüm.internette araştırma yaptığımda bu işlem hakkında ne yazık ki yeterli bilgi verilmiyor ancak ben bu yazımda celb nedir, celb yapmak günah mı, celb müdür, celb nasıl yapılır konularını sizlere alt başlıklar halinde anlatmaya çalışacağım. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konumuza girelim.

Celb nedir?

Celb nedir?

Celb kelime anlamı olarak çağırmak davet etmektir. ne dayanan ve havas ilminin mihenk taşlarından biri olan celb vefk, muska dahil olmak üzere havas ilmi ile yapılabilecek her tür işlemi yapmamızı sağlamaktadır (, bağlama celbi, muhabbet celbi, geri getirme celbi, evlilik celbi bunların yanı sıra , , geri getirme vefki gibi de celbler merkez alınarak yapılmaktadır).Genel olarak birisini ya da bir şeyi çağırmak için kullanılan ve bu anlamı taşıyan celb işlemleri gönül ilişkileri ile yapılması amaçlanan her şeyi yapmak için başvurulması gereken yegâne işlemlerdendir.

Ancak bu işlemin sizin için doğru olup olmayacağına celp yapan medyumlar karar vermelidir. Çünkü hastalığı aynı olsa da insanlara farklı ilaçlar, farklı dozda verilmektedir. Kişinin amacı içinde farklı işlemler farklı şekillerde verilmektedir. Güçlü bir işlem olması nedeniyle insanların üzerinde oluşturacağı etkiler ve potansiyelin olan büyük sorunlara neden olabileceği düşüncesiyle pek başvurulmayan bu işlemdir genelde acil olması gereken durumlarda kullanılır. Daha uzun bir sürece yayarak bu işlemin yapılması tavsiyemdir. Bir iş acil olsun diye yaptırmak sorunlara sebebiyet verebilir. Allah’a şükür ben yaptığım işlemlerde böyle bir sorun yaşamadım ancak diğer celp yapan medyumlar yaşayabilir.

Celb yapmak günah mı?

Celb havas temel ve esas alınarak yapılan bir işlem olduğu için günah değildir. Havasın genel işleme şekli üzerinedir diyebiliriz. Yani havas güçlü dua etme yöntemlerini insanlara öğretir. Muska, , vefk ve celb bu konuda insanlara katkı sağlar. Kısaca celb bir güçlü dua şeklidir diyebiliriz. Allahtan bir şeyler istemek, ona dua etmekte tabi ki günah değildir.

Celb büyü müdür?

Hayır, celb, tarafından yapılıyor diye günah olmaz. Sonuçta kara büyü değildir. insanların aklında bir algı var. Medyumların yaptığı bir işlem varsa bu günahtır diye. Öyle bir şey yok arkadaşlar. Medyumların her yaptıkları günah değildir. Kimse 3 5 kuruş için başka birisinin mutluluğu için öteki dünyasını riske atmaz. Siz bir medyuma ne amaçla başvurursanız başvurun. O gerçek bir medyumsa yapılacak işlemin günahsız olanını kullanacaktır.

Celb nasıl yapılır?

Celb yapan hocalar tarafından kişiye özel olarak yapılır bilgileri ve yapılış amacına göre farklılık gösteren celbler sadece yapıldığı kişiler için etkindir. Yani bir celb tarifi görüp kendiniz için yapmaya kalkmayın ya da başkası için yapılmış celbi alıp kendiniz için kullanmaya kalkmayın.


2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Medyumlara güvenimin inancımın bittiği noktada karşıma çıktınız ve beni dertlerimden kurtardınız. Keşke daha erken karşılaşmak nasip olsaydı.

  2. Tüm ömrüm boyunca karşıma zorluklar çıktı. Birçok kez yaşamaktan vazgeçmek geldi aklıma. Hocam sağ olsun artık bütün dertlerim sorunlarım kötü düşüncelerim gitti.