ÇANKIRI MEDYUM

Çankırı medyum hocaların dini ayin ve ritüellerde büyük bir payı vardır. Allah’a kurban olarak sunulan her şey, duaların kabulü için kullanılmaktadır. Çankırı medyum kurban olarak sunulan şeyler canlı olabileceği gibi bitki, yiyecek, süs, tütsü, içecek, tahıl ve mücevher gibi şeylerden de oluşabilir. Çankırı’da Allah’a sunulan adaklar onunla irtibat kurmaya çalışan medyumların kendi vücudundan bazı organları keserek işlevsiz bırakmaya ihtiraslarını sınırlama şeklinde de olabilir. Eskiden Çankırı medyum hocaların kullandığı kimi ayin ve adetler bu hususta örnek olabilecek bir davranıştır.

Büyü Nasıl Bozulur ?

Büyü bozma çalışmalarından önce size yapılan büyünün ne büyüsü olduğunu anlamak, ona göre bir çözüm üretmek gerekmektedir. Genelde çok etkili büyü ritüelleri yine aynı etkiyle karşılık verilmesi gerekiyor ki üzerinizdeki büyü bozulsun. Çankırı medyum hocalar hala Hititler döneminden kalma büyü ritüelleri kullanmaktadırlar. Örneğin koruma büyüsü olarak domuz yağını kullanırlar. Domuz yağı büyüsü olarak adlandırılan bu işlem günümüzde kara büyü olarak’da kullanılmaktadır. Yine aynı şekilde Çankırı medyumlar bağlama büyüsü, geri getirme büyüsü, aşk büyüsü, canbar büyüsü, harmura celbi, evlilik büyüsü, ceviz büyüsü, muhabbet celbi, koruma büyüsü, nohut büyüsü, kısmet açma gibi çalışmalar yapmaktadırlar. Her ne olursa olsun hiç bir medyumun elinde sihirli değnek yoktur ve kısa sürede işleminizi halledemezler. Genel anlamda gelen sorulardan biriside bir işlemin neden uzun sürdüğü ile alakalıdır. Bunun nedeni belli ayinler ve ritüeller sonucu büyülerin oluşması ve isteklerin duaların kabulü için farklı zamanlarda farklı işlemlerin yapılmasıdır. Bu yüzden bir işlem hemen tesir etmiyor yada geçerli olmuyordur. Medyum Cafer AYAN ile görüşmelerinizde yaptıracağınız işlemin ne kadar sürede tesir edeceğini yada nasıl tesir edeceğini sorabilir, istemiş olduğunuz cevabı alabilirsiniz.

Çankırı Derin Hocalar

Geniş coğrafyalarda yayılış gösteren büyü ritüeli, dizilerde ve filmlerde gördüğümüz kadarıyla Türkiye coğrafyasında ya Ege Bölgesi’nde ya da Doğu Anadolu Bölgesi’nde yaygınlık göstermektedir. Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki büyü çeşitlerinden geçtiğimiz aylarda yayımladığımız En Etkili Aşk Büyüsü yazımızda kısaca bahsetmiştik. Çankırı Medyum başlıklı yazımızın altında da kısaca İç Anadolu Bölgesi’nde bu tür olayların neden yoğunlukta olduğundan bahsedeceğiz. Bilindiği üzere İç Anadolu toprakları pek çok Türk ve Türkmen kavmine ev sahipliği yapmış vaziyettedir. M.Ö 4. yüzyılda Atina’da yasaklanan büyü ve büyücülük, o tarihten itibaren ulaşım kolaylığı dolayısıyla karşı kıyıya geçmiş buralarda yaygınlaşmaya ve gelişmeye başlamıştır. Çankırı’da bulunan, dönemin medyumları ve büyücüleri pek çok sebepten ötürü üst akıl olarak nitelendirilmiş ve bu bölgede yaşanan her türlü vakada danışılan kişi olmuşlardır.