fbpx
Vefkler

Medyum Hasan - Vefk Nedir?

Sevgili din kardeşlerimiz, bu yazımızda sizlerin vefk ile ilgili aklındaki soruları gidermeye, vefk nedir anlatmaya çalışacağım. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konuya geçelim

Vefk anlam olarak bakıldığında denge anlamına gelmektedir. Medyumların yaptığı diğer işlemler gibi vefk işlemi de yapımı zorlu bir işlemdir. Hatta, diğer işlemlere göre zahmeti kat ve kat daha zordur. Bunun nedeni çok fazla kural içermesidir, vefk yapımı için bir, iki değil birçok farklı mevzuda birçok farklı kurala uymak gerekir. Bu kurallardan bazıları, denge gerektirmektedir.

Vefk yapmak için hangi kurallara uymak gerekir?

Havas ilminin birçok farklı dalı vardır ve bu dalların kullanıldığı farklı dini araçlar vardır. Büyü, vefk, muska, tılsım gibi birçok aracı kullanmak için havas bilmek gerekir. Havas ise aslına bakıldığında bir kurallar bütünüdür. Vefk’i kullanmak için havas kurallarına uygun olarak işlemi gerçekleştirmek gerekir. Havasın yanı sıra vefk’teki dengeyi korumak için, ebced bilmek gerekir. Vefkin işlemesi için hem havas hem de ebced’e uyması gerekir…

Ebced nedir?

Bu konuya başka bir yazımızda daha detaylı olarak değineceğiz zaten ama öncesinde yeri gelmişken burada ufak bir bilgi geçelim istiyorum;

Ebced Arap alfabesinde bulunan her bir harfi bir sayıya denk tutmak demektir. Yan yana bazı harfler getirerek bazı sayılar oluşturmak ya da sayıları yazıya çevirip bu yazılardan anlamlar çıkarmaya yaramaktadır. Evrendeki matematiksel düzeni düşündüğümüzde ebcedin her yerde olduğunun ve aslında her yerde kullanılabildiğinin farkına varırsınız. Vefk ebced kurallarına uygun yazıldığı için denge manası taşımaktadır.

Vefk nasıl yapılır?

Medyum kişiler ilk olarak kişinin derdini dinler sonrasında kişilere bakım yaparak onlara uygun olan vefk nedir, ne yapmak gerekir ona karar verirler, sonrasında kişilere özel ebcede uygun dualar hazırlarlar, sonrasında vefk için gerekli olan kâğıda, deriye, kartona bu duayı aktarırlar. Dua öyle bir kusursuzlukta ebcede uygun olmalıdır ki, hangi köşesinden bakılırsa bakılsın ebced ile toplandığında aynı değeri vermeli.

Vefk’te değişken olan şeyler nelerdir?

Kabaca bu değişimlerden bahsetmek gerekirse içeriğinde kullanılan malzeme değişmektedir. Vefk yazılırken mürekkep kullanıldığı gibi birçok farklı yazım malzemesi kullanılabilir. Vefkin yazıldığı ortam deri, kâğıt, karton olmak üzere birçok farklılık gösterebilmektedir. Vefklerin elementsel olarak grupları vardır. Yapılacak işlemin amacına göre bu grup (Ateş, su, toprak, hava) değişim gösterebilir. Yapı ve şekil olarak değişim gösterebilir. Yani, kare, üçgen, beşgen gibi yapısal olarak değişim gösterebilir. Bunların yanı sıra vefkin içerisinde harflerin yazıldığı yerlerin şekli ya da bu şekillerin sayısı değişebilir (üçlü, dörtlü, beşli vb.)


Konu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için Hasan Hocayı 0555 752 0075 nolu telefon arayabilirsiniz.


20 Comments

 1. Eşimin bağlanması konusunda hocamdan yardım talep ettim. Sonunda istediğim gerçekleşti ve eşimin gözü dışarlardan kesildi dışarıya olan açlığı bitti.

 2. Hocam sen çok mübarek bir insansın. Senin o mübarek ellerini ne kadar öpsem azdır.

 3. Hocanın telefon numarası ne arkadaşlar bir sıkıntı hakkında kendisiyle konuşacağımda.

 4. Ben işlem yaptırmaktan biraz çekiniyorum açıkçası. Hocam ile görüştüm bana inanırsam olacağını söyledi. Ben gerçekten olacağına inanıyorum ama merak ettiğim bir şey var yapılan işlemler ömürlük mü? Yani bozulma ihtimali var mı?

 5. Eşime yapılan soğutma büyüsü sebebiyle benden ayrılmayı düşünüyormuş. Normalde aklıma böyle bir sebep gelmezdi ama bir arkadaşım eşim ile ilişkimi bildiği ve öncesinde hocam ile çalıştığı için hocama başvurmamda sorun olmayacağını söyledi. Hocam ile görüşmem sonucunda işlem ortaya çıktı ve sorunu çözdük ve artık eski günlerdeki gibi mutlu bir evliliğimiz var

 6. Sevgilimden ayrıldım ama 2.5 aydır aklımdan çıkmıyor hangi işlemi yaparsam tekrar bir araya geliriz?

 7. Onlarca kişinin işi varken benim işimi de aldı ve şans eseri yüz yüze geldik hocamla. Şükür ki işim oldu şimdi çok mutluyum.

 8. Beni bu çukurdan çıkarabilecek kimse yoktur diye düşünüyordum tâki sizinle tanışana kadar.

 9. ben üzerimde afsun olduğunu öğrendim bozdurmak için internette araştırma yaptım büyüyü öyle her hoca bozamazmış afsun bozacak insan hayatında hiç afsun yapmamış başka bir deyişle o HARAMa hiç bulaşmamış TEMİZ bir insan olmHasanymış böyle biri olarakda karşıma bir Biricik Hasan

 10. Kendine medyum diyen medyum bozuntusu şarlatanlar sebebiyle ilk olarak hocama ön yargılı yaklaşmıştım. Kendisiyle konuşup biraz araştırdıktan sonra kendisi ile çalışmaya karar verdim. Zaten medyum araştırmam ve işlem yaptırmam için son şansım hocamdı. Eğer hocama da yaptırdığı işlem tutmasaydı artık benim için medyum araştırma ve işlem yaptırma defteri kapanacaktı. İyiki de siz karşıma çıkmışsınız. Onca dolandırılmama rağmen size bulup işlem yaptırdığım için mutluyum hocam.

 11. Sorunlarımın anahtarının bir telefon uzağımda olduğunu bilseydim bunca süre beklemezdim.

 12. Geri getirme işlemi yaptırmak amacıyla çıktım yola Allah’a şükür hocam çıktı karşıma. Geri getirme işlemimide yaptı daha önce kaybettiğim benim manevi değeri olan eşyamı da bulup geri getirtti. Allah hocamdan binlerce kez razı olsun.

 13. Onlarca kişinin işi varken benim işimi de aldı ve şans eseri yüz yüze geldik hocamla. Şükür ki işim oldu şimdi çok mutluyum.

 14. Arkadaşlar bundan bir süre önce hocam ile iletişime geçerek kaşık büyüsü yaptırdım. Bu büyü ile başarıya ulaştım sizlere tavsiyem sizde kaşık büyüsü yaptırarak sevdiğinize ulaşın.

 15. Aşk büyüsünü en iyi yapan hoca Hasan hocadır arkadaşlar. Başkalarını araştırıp boşuna vaktinizi harcamayın.

 16. Kendine medyum diyen medyum bozuntusu şarlatanlar sebebiyle ilk olarak hocama ön yargılı yaklaşmıştım. Kendisiyle konuşup biraz araştırdıktan sonra kendisi ile çalışmaya karar verdim. Zaten medyum araştırmam ve işlem yaptırmam için son şansım hocamdı. Eğer hocama da yaptırdığı işlem tutmasaydı artık benim için medyum araştırma ve işlem yaptırma defteri kapanacaktı. İyiki de siz karşıma çıkmışsınız. Onca dolandırılmama rağmen size bulup işlem yaptırdığım için mutluyum hocam.

 17. Evde bulduğum ilginç muskaların anlamını çözmeye çalışırken ne işe yaradığını anlamakla zaman harcarken hocam ile karşılaştım. Muskaların etkisini yok etmek için yapılması gerekenleri yaptıktan sonrasında sevdiğimi geri getirmek için kullandım sonra kayıp bir eşyamı bulmak için hocamla iletişime geçtim. Şimdi başım ağrısa hocama başvuruyorum. Siz olmasanız bunca sorunun üstünden nasıl gelirdim bilmiyorum.

 18. Büyü fiyatları ne minivalde oluyor işlem yaptırmış arkadaşlar bilgilendirebilir mi?

 19. Beni bu çukurdan çıkarabilecek kimse yoktur diye düşünüyordum tâki sizinle tanışana kadar.

 20. Evde bulduğum ilginç muskaların anlamını çözmeye çalışırken ne işe yaradığını anlamakla zaman harcarken hocam ile karşılaştım. Muskaların etkisini yok etmek için yapılması gerekenleri yaptıktan sonrasında sevdiğimi geri getirmek için kullandım sonra kayıp bir eşyamı bulmak için hocamla iletişime geçtim. Şimdi başım ağrısa hocama başvuruyorum. Siz olmasanız bunca sorunun üstünden nasıl gelirdim bilmiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: