Her insan ömrü hayatında sıkıntılar yaşar, her insan evladı bu sıkıntıları ile savaşmak için farklı bir yöntem bulmaya çalışır. Kimisi sıkıntıları ile yüzleşir, kimisi sıkıntılarından kaçar, kimisi sıkıntılarından saklanır, kimisi zamanın akışına bırakır. Ama herkes sıkıntı yaşar ve sıkıntı yaşayan herkesin bu sıkıntılar ile başa çıkmak için farklı bir yöntem uygular.Kimi kişiler sıkıntılarından kurtulmak ve feraha ermek için medyumlara başvururlar medyumlar kişilerin sıkıntılarını kendi bildikleri ilimler, bilgiler eşiğinde gidermeye çalışırlar. Bu ilim ve bilgilerini bazı dini ve paranormal araçlarda kullanırlar. Nedir bu dini araçlar; Büyü, vefk, tılsım, iksir, muska başta olmak üzere birçok farklı diniz araç bulunmaktadır. Bugün ki konumuz hakkında çokta bir şey bilinmeyen ve bilinmesi gereken bir araç hakkında olacak. Bu araç vefk ve bugün ki konumuz vefk çeşitleri.

Vefklerin İsimlendirilmesi Nasıl Yapılıyor?

İsimler birçok farklı etmene göre değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin içerdiği kare miktarı ile isimlendirildiği durumlar vardır. Mesela dört kare olan dörtlü, beş kare olan beşli, on iki kare olan on ikili vefk gibi adlandırılmaktadır. Ayrıca bulundukları gruba göre de farklı isimler almaktadırlar. İçeriği neredeyse birbiri ile aynı olan iki çalışma grup farkından dolayı farklı amaçlara hizmet etmektedir. Bu gruplar elementsel gruplardır ve dört ana element ile anılmaktadırlar. Bunların yanı sıra bağlı bulunduğu yıldızsal oluşum ile anıldıkları durumlarda vardır.

Vefkin Sözlük Anlamı

Yapımı esnasında ebced hesabı kullanılmaktadır. Ebced hesabı hangi açıdan bakılırsa bakılsın aynı değeri vermelidir yani ebced açısından dengeli ve uyumlu olmalıdır. Vefk’in sözlük anlamı buradan gelir ve uyum demektir.

Vefk Çeşitleri

Birçok farklı amaç ve istek için yazılmaktadırlar ve çeşitlilikleri saymakla bitmez. Hangi amaç için, kime yazılırsa yazılsın o işlem o kişiye özel ve eşsizdir. Aynı dinsel parça ve işlemi bulmak imkansızdır, buda çeşitliliğinin bir göstergesidir. İnsanların kafasında belirli bir işlemsel profil olmadığından ne işe yaradığını ve çeşitliliğini, bu işlemin sınırını birçok insan bilmemektedir (Böyle bir işlem için sınır söylemekte doğru değildir zaten) ancak sizlere genel kullanım alanları ve kalıplaşmış kullanım çeşitleri hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Yapılış amaçlarını ve çeşitlerini sıralayacak olursak;Kısmet açmak, zihin açmak, yapılan işlemi iptal ettirmek, bozmak, tensel ve her türlü çekimi oluşturmak, korumak, aşık etmek, ayırmak, birleştirmek, barıştırmak, evlendirmek, terfi almak gibi amaçlar başta olmak üzere vefkler a dan z ye her soruna çözüm olmaktadır.