SABIR NEDİR?

Sabır etmek bir konunun akıbeti konusunda beklemeye denir. İslamda sabır oldukça önemli etkenlerden birisidir. Allah bizi bu dünyaya imtihan etmek için yollamıştır. Bu imtihanların anahtarı ise sabretmekten geçer.Sabır en büyük erdemlerden birisidir. Her insan sabredemez. Ama rabbimizin önümüze çıkardı zorluklar karşısında yapmamızı istediği şey sabretmektir. Sabrın sonu selamettir diye boşuna denilmemektedir

İslamda Sabır

İnsanlar ömürleri boyunca her türlü sıkıntı ile karşılaşırlar bu sorunlarla mücadele etmek kimi zaman çok zorlaşabilir. Bazen elimizden geleni yapsak da olmaz çünkü yaşadığımız sıkıntının çözümü ne yazık ki ellerimizde değildir. Biz o sıkıntıyı çözmek biraz mutlu olmak refaha ermek için elimizden geleni yaparız ama o sıkıntımıza cevap verecek olan kişi, refaha erdirecek kişi biz olmadığımız için elimizden bir şey gelmez. Elimizde iki seçenek kalır bu iki seçenekte aynı yere çıkar sabır etmek. Birisinde kabul eder acının geçmesi için sabır edersin diğerinde farklı yollara başvurur sabredersin ve hangi seçeneği seçerseniz seçin selamete varırsınız.Başka yollara başvurmaktan kastım medyumlara başvurmaktır. Medyumlara başvurduktan sonra konu ne ise o konu ile ilgili işlem yaparlar. Kişilerin yaptırdıkları işlemin tutması için beklemeleri ve sonsuz güven içinde sabır etmeleri gerekir. Kişi illa ki selamete erip mutlu olacaktır. Hayatınız ortalama 90 yıl sürdüğünü varsayarsak 90 yılın 90 yılında da sıkıntı çekip sabır etmeyeceksiniz. İlla ki ettiğiniz İslama göre sabır meyvesini verecek ve sizleri daha mutlu bir hayata taşıyacaktır.Zaten medyumların yaptığı işlemlerin çalışma mantığı anahtar gibidir. Her sorun bir kapıdır ve her kapıyı açan bir anahtarı vardır. Bu anahtarın dişleri sizin inancınız, sabır etmeniz, medyumun yaptığı işlemler, işlemi yapan medyuma inancınız, güvenciniz ve güçlü kalmanızdır.

Nereye kadar sabır?

Hayatımızda yaşadığımız her sıkıntı bir dikendir. O sıkıntılar sonucunda güle ulaşırız. Güle ulaşmak için dikene katlanmak gerekir, sabır etmek gerekir. Bu yüzden hayatımızın her yerinde sabretmeyi unutmamalıyız. Her sıkıntının sonu refahtır bunu unutmamak, kalbimizden Allah sevgisini eksik etmemek ve sabır etmeye devam etmek gerekir. Mutlu olana kadar sabırlı olmak ve Allah’a isyan etmemek, ona şirk koşmamak, İslamda sabır için en önemli etmendir.