Muska Nedir? , Nasıl yapılır ne için yapılır?

Muska, genel olarak içerisinde Ayet-i Kerimelerin, Peygamber Efendimizin (S.A.V.) mûbarek dualarının bulunduğu bilhassa Cebrail (A.S.) tarafından hastalık, büyü, nazar vesaire cinlerden kurtulma gibi konular hakkında öğretilen ve yazılan, üzerinde taşıyan kişiye huzur, güven, korunma ve psikolojik rahatlama verme amaçlı yapılan uygulamalara denilmektedir.Kur’an-ı Kerimde, mevcut bulunan âyetlerden yararlanarak, insanların manevi hastalıklardan kurtulup şifa bulması amacıyla bazen rulo şeklinde katlanıp, kimi zaman da deriye ya da bal mumuna sarılarak boyuna, kola, bele ya da bir yere asılarak kullanılır.İlk muska örnek olarak Cebrail (A.S.) vasıtasıyla Hz. Muhammed’e (S.A.V.) gönderilen Cevşen gösterilebilir. Burada kişiyi koruma amaçlı yapılmış olup, takan kişinin düşmanlarına karşı galip geleceği belirtilmiştir.Ancak muska sadece bu amaçla değil muska yapan medyumlar tarafından birden fazla amaçla yapılmaktadır. Sadece kişiyi koruma amacıyla değil başkalarının sorun yaşadığı ve direk kendisinin müdahalesi ile çözemediği, çözemeyeceği sıkıntıları çözmek için de kullanılabilmektedir.

MUSKA NASIL YAPILIR

Kur’an-ı Kerim’deki ayetlerden ve hadislerden yararlanılarak yapılır. Muska yapan medyumlar tarafından yapılan muskalar kişilerin şu sıkıntılarına derman olur: Hastalıklarda şifa bulma. Büyüyü bozma. Nazardan ve Cinlerden korunma. İnsanlardan ve onların vereceği zararlardan korunma. Aşık etme, geri getirme, bağlama, ayırma, barıştırma, terfi alma.Muskaların geri dönmesi gibi durumlar olabilmektedir. Yani koruma amacıyla yapılmışken mıknatıs gibi üzerinize her türlü varlığı çekebilmektedir. Bunun sebebi ise işlemi yapan daha doğrusu yapamayan muska yapan hocadır.Yazılan şeyin adını iyi koymak lazım. Bazı muska yapan hocalar muska adı altında farklı işlemler yapmakta ve insanlara muska demektedirler. Bu kişileri korkutmamak için yapılan bir hareket olsa da doğru değildir. Ne işlem yapılıyorsa doğru ve düzgün bir şekilde yapılmalıdır. Muska nedir, ne amaç için muska yapılır bilmeyen kişilerde bu kişilerin söylediklerine inanmadır. Büyüyü Muskayla, Muskayı Vefkle karıştırıp çorba yapılırsa insanlar bu işlerden yarar yerine zarar görür. Yapılan işlemi iyi bilip ne yapılacaksa sadece tek bir şekilde yapılması en doğru olan olacaktır.Muska; Allah ve Peygamber kelamıdır Ayet ve hadis barındırır. Manevi bir zırhtır, insanlara genel olarak hiçbir zararı bulunmamaktadır. Özel olarak üzerinde çalışılırsa kişilere zarar verecek hale getirilebilmektedir.Vefk; Dünya hayatı içerisinde insanların olumlu talepleri için düzenlenen ve Müslüman olan Ruhani varlıklardan yardım alınarak hazırlanan işlemlerdir ve doğru yapıldığı sürece zararsızdır.

MUSKA YAPARKEN NEYE DİKKAT EDİLMELİ

Muskanın ne amaç için yapıldığı/yapılacağı iyi tespit edilmelidir. Bununla ilgili kişiye özel çalışma yapılacaksa hesaplamalarda ekstra titiz olmak gerekir. Eğer kişi için özel görevler varsa eksiksiz ve doğru yapılmalıdır. Eğer içerisine bir şey yazılacaksa doğru yazıldığına dikkat edilmelidir.