Bu yazımızda Medyum İsmail Aktaş Hoca siz değerli kardeşlerimize büyücü medyumlar hakkında bilgi vermeye çalışacak dilerseniz lafı uzatmadan konumuza girelim.

Medyum Büyücü

İnsanoğlunun bilinmeyeni bilme isteği binlerce yıldır süre gelen bir arzudur. Bu arzu öyle ki dağları tepeleri aşmamızı sağlayıp, gizemden gizeme sürükler bizleri. Bu serüvenin parçaları olan kahinler, büyücüler ve medyumlar binlerce yıldır varlıklarını sürdürürler. Bu serüvende her birinin ayrı bir geçmişi, benliği ve tarihi vardır.

Medyum Ve Büyücü

Çoğu zaman karıştırılan bu iki farklı ilim, birbirinden çok farklıdır. Büyü yapanlar büyünün ruhları, cinleri ve şeytanları kullanma gücü sayesinde istediklerini istedikleri insana yaptırabilmelerine sağlıyor. Bunu hüddam ilmi gibi ilimlerle yapabilirler. Medyumların yaptıkları işe insanlara dualar vefkler, tılsımlar gibi ürünlerle yardım etmektir. Her medyum büyü yapan her insanın yaptığını yapabilir ama her büyücü her medyumun yaptığını yapamaz ve medyumların doğuştan gelen yeteneklerine sahip olamaz. Hüddam ilmi de doğuştan gelen bir ilimdir ancak bu ilim yoğun çalışma ile elde edilir. Medyumların yetenekleri öyle değildir. Medyum yetenekleri sonradan öğrenilen türden değildir.

Olası Olaylar

Geleceğin gizemi günümüz toplumunun hayat kaygısı ile birleşerek dağ gibi büyüyerek insana sıkıntı basar derecesine gelmiştir. Bu sebepten ötürü günümüz insanları falcı, medyum ve kahinlere her zamankinden daha fazla başvurmaktadır. Medyum ve kahinler hiçbir zaman kesin bir bilgi vermemekle birlikte, öngördükleri şeyler büyük olasılıkla yaşanmaktadır. Bu medyum ve kahinler çoğunlukla medyum yetenekleri diye tabir edebileceğimiz doğuştan gelen yeteneklere sahiptirler. Havas ilmi ile birleşen yetenekleri sayesinde özellikle medyumlar geleceği tahmin etmenin aksine, geleceği neredeyse tamamen bilirler. Fakat onlar da gaybın Allahtan olduğunu bilir ve bunu dile getirirler.

Havas ilmi

Binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan bu ilim günümüze kadar medyumlar aracılığıyla taşınmıştır. İslami bir ilim olan Havas ilmi ebced hesabı ile yapılır. Ebced hesabı kişilerin bilgilerini harf sisteminden sayı sistemine çevirir. Her isim bir sayıya denk gelir ve bu sayılar ile kişinin isteği neyse onunla ilgili işlem gerçekleştirilir. Havas yapan medyum uyguladığı ilimde iyi olmalı ve bu ilmi yetenekleri gereği iyi kullanmalıdır aksi takdirde işinde başarısız olur ve işlem yaptığı kimselere zarara sebebiyet olur. Bu sebepten ötürü uzman medyumlara başvurmakta fayda vardır.