Medyumlar – Medyumluk Tarihi

Medyum, Allah tarafından özel yetenekler ve ilimler ile donatılmış kişilerdir. Medyumlar da Allah'ın bir kuludur, yani yapabildikleri şeyler sınırlıdır.


Cinler; dumansız ateşten yaratılmış varlıklara verilen genel isimdir. Kuranı Kerim de cinlerin varlığına dair ayetler bulunmaktadır. Hatta direkt cinleri anlatan bir sure olan Cin Suresi indirilmiştir. Medyumlar; metafizik (fizik ötesi) alemlerle ilişki kurarak bir takım doğa üstü güçleri kullanarak insanlara yardım eden. Ruhlar, cinler gibi dünyamızda bulunan ancak göremediğimiz canlılar arasında aracılık kuran, özel güçlere sahip kişilerdir.

Cinlerle İlişkisi

Medyumlar kişilere yardım etmek ve işlemlerini yerine getirmek için cinleri kullanırlar bu sebepten ötürü onlarla sıkı bir ilişki içerisindedir. Cinleri kullanarak bazı bilgileri elde etmekte ve bu bilgiyi insanlara yardım etmek için kullanmaktadır. Cin geçmişle ilgili bilgiler vermesi gibi geleceğe dair bilgiler verdiği durumlarda vardır. Ancak bu sadece kehanetten ileri gitmez. Gayb’ı Allahtan başkası bilmez kişinin geleceği kesin olarak bilinse bile her şey tam olarak söylenmez ve sadece söylenmesi gerekenler söylenir. Medyumlar duru görüleri açık insanlardır. Duru görü için kalp gözü diyebiliriz Allahın izin verdiği ölçüde birtakım bilgilere sahip olabilirler ve bunlar eşiğinde kişilerin isteklerini yapabilirler.

Cinler Her Şeyi Bilebilir mi?

Cinler Cenab-ı Allahın dünyayı ve alemleri yaratmadan önce kaderimizi yazdığı ve belirlediği bazı belgilerin yer aldığı Levhi Mahfuzdan kişi hakkındaki bilgileri alabilmektedirler. Ancak bu durum bile kesinlik taşımamaktadır. Leyhi Mahfuz bilginin yer aldığı bir havuz gibidir. Cin oradan bir damla alırlar bunu yaparken kişinin niyetiyle yaparlar ancak o kişiye ait olduğunun kesin bir kanıtı yoktur. Bazen ise kişinin geleceğine dair çok gereksiz bir bilgi elde edilir. Bu bilgiyi söylemek, söylememek, yorumlamak hocaya kalmıştır.

Bazı cinler ise geçmiş hakkında her şeyi görebilirler. Bu bilgiler eşiğinde kişinin geleceği hakkında kehanette bulunabilir ve geleceği hakkında bu şekilde bilgi verir. Ancak bazı durumlarda bu da yanlış ve yalan bilgi olabilir. Bazı durumlarda ise bu bilginin verilmemesi herkes için daha faydalı olacağı için bu bilgiyi paylaşılmayabilir. Bu bilginin yanlış olduğu durumlar cinin bu bilgiyi doğru vermeye izni olmamasıdır. Yalan olduğu durumlar ise farklı bir cinin medyumu veya bakım yaptıran kişiyi kandırmak istediği durumlardır.

Medyumlar
Medyumlar

Büyücü Medyum

insanoğlunun bilinmeyeni bilme isteği binlerce yıldır süre gelen bir arzudur. Arzu öyle ki dağları tepeleri aşmamızı sağlayıp, gizemden gizeme sürükler bizleri. Serüvenin parçaları olan kahinler, büyücüler ve medyumlar binlerce yıldır varlıklarını sürdürürler. Bu serüvende her birinin ayrı bir geçmişi, benliği ve tarihi vardır.

Medyum Ve Büyücü

Çoğu zaman karıştırılan bu iki farklı ilim, birbirinden çok farklıdır. Büyü yapanlar büyünün ruhları, cinleri ve şeytanları kullanma gücü sayesinde istediklerini istedikleri insana yaptırabilmelerine sağlıyor. Bunu hüddam ilmi gibi ilimlerle yapabilirler. Yaptıkları işe insanlara dualar vefkler, tılsımlar gibi ürünlerle yardım etmektir. Her hoca büyü yapan her insanın yaptığını yapabilir ama her büyücü her hocanın yaptığını yapamaz ve medyumların doğuştan gelen yeteneklerine sahip olamaz. Hüddam ilmi de doğuştan gelen bir ilimdir ancak bu ilim yoğun çalışma ile elde edilir.

Olası Olaylar

Geleceğin gizemi günümüz toplumunun hayat kaygısı ile birleşerek dağ gibi büyüyerek insana sıkıntı basar derecesine gelmiştir. Bu sebepten ötürü günümüz insanları falcı, medyum ve kahinlere her zamankinden daha fazla başvurmaktadır. Kahinler hiçbir zaman kesin bir bilgi vermemekle birlikte, öngördükleri şeyler büyük olasılıkla yaşanmaktadır. Kahinler çoğunlukla hoca yetenekleri diye tabir edebileceğimiz doğuştan gelen yeteneklere sahiptirler. Havas ilmi ile birleşen yetenekleri sayesinde özellikle hocalar geleceği tahmin etmenin aksine, geleceği neredeyse tamamen bilirler. Fakat onlar da gaybın Allahtan olduğunu bilir ve bunu dile getirirler.

Havas ilmi

Binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan bu ilim günümüze kadar hocalar aracılığıyla taşınmıştır. islami bir ilim olan Havas ilmi ebced hesabı ile yapılır. Ebced hesabı kişilerin bilgilerini harf sisteminden sayı sistemine çevirir. Her isim bir sayıya denk gelir ve bu sayılar ile kişinin isteği neyse onunla ilgili işlem gerçekleştirilir. Havas yapan hoca uyguladığı ilimde iyi olmalı ve bu ilmi yetenekleri gereği iyi kullanmalıdır aksi takdirde işinde başarısız olur ve işlem yaptığı kimselere zarara sebebiyet olur. Bu sebepten ötürü uzman hocalara başvurmakta fayda vardır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

5 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Medyumlara güvenimin inancımın bittiği noktada karşıma çıktınız ve beni dertlerimden kurtardınız. Keşke daha erken karşılaşmak nasip olsaydı.

  2. Medyumlara güvenimin inancımın bittiği noktada karşıma çıktınız ve beni dertlerimden kurtardınız. Keşke daha erken karşılaşmak nasip olsaydı.