Medyum İsmail Aktaş bu yazısında siz değerli kardeşlerimizin cinler ve medyumlar hakkında merak ettiklerini cevaplamaya çalışacak ve aklınızdaki soru işaretlerini gidermeye çalışacak. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konumuza geçelim.

Medyumlar Ve Cinler

Cinler; dumansız ateşten yaratılmış varlıklara verilen genel isimdir. Kuranı Kerim de cinlerin varlığına dair ayetler bulunmaktadır. Hatta direkt cinleri anlatan bir sure olan Cin Suresi indirilmiştir.Medyum; metafizik (fizik ötesi) alemlerle ilişki kurarak bir takım doğa üstü güçleri kullanarak insanlara yardım eden. Ruhlar, cinler gibi dünyamızda bulunan ancak göremediğimiz canlılar arasında aracılık kuran, özel güçlere sahip kişilerdir.

Medyumların Cinlerle İlişkisi

Medyumlar kişilere yardım etmek ve işlemlerini yerine getirmek için cinleri kullanırlar bu sebepten ötürü onlarla sıkı bir ilişki içerisindedir. Cinleri kullanarak bazı bilgileri elde etmekte ve bu bilgiyi insanlara yardım etmek için kullanmaktadır. Cinlerin geçmişle ilgili bilgiler vermesi gibi geleceğe dair bilgiler verdiği durumlarda vardır. Ancak bu sadece kehanetten ileri gitmez. Gayb’ı Allahtan başkası bilmez kişinin geleceği kesin olarak bilinse bile her şey tam olarak söylenmez ve sadece söylenmesi gerekenler söylenir. Medyumlar duru görüleri açık insanlardır. Duru görü için kalp gözü diyebiliriz Allahın izin verdiği ölçüde birtakım bilgilere sahip olabilirler ve bunlar eşiğinde kişilerin isteklerini yapabilirler.

Cinler Her şeyi Bilebilir mi?

Cinler Cenab-ı Allahın dünyayı ve alemleri yaratmadan önce kaderimizi yazdığı ve belirlediği bazı belgilerin yer aldığı Levhi Mahfuzdan kişi hakkındaki bilgileri alabilmektedirler. Ancak bu durum bile kesinlik taşımamaktadır. Leyhi Mahfuz bilginin yer aldığı bir havuz gibidir. Cinler oradan bir damla alırlar bunu yaparken kişinin niyetiyle yaparlar ancak o kişiye ait olduğunun kesin bir kanıtı yoktur. Bazen ise kişinin geleceğine dair çok gereksiz bir bilgi elde edilir. Bu bilgiyi söylemek, söylememek, yorumlamak medyuma kalmıştır.Bazı cinler ise geçmiş hakkında her şeyi görebilirler. Bu bilgiler eşiğinde kişinin geleceği hakkında kehanette bulunabilir ve geleceği hakkında bu şekilde bilgi verir. Ancak bazı durumlarda bu da yanlış ve yalan bilgi olabilir. Bazı durumlarda ise bu bilginin verilmemesi herkes için daha faydalı olacağı için bu bilgiyi paylaşılmayabilir. Bu bilginin yanlış olduğu durumlar cinin bu bilgiyi doğru vermeye izni olmamasıdır. Yalan olduğu durumlar ise farklı bir cinin medyumu veya bakım yaptıran kişiyi kandırmak istediği durumlardır.