Medyum Nedir – Güvenilir Medyum

Eğer sizde ruhsal boyutta iletişime geçiyorsanız bir medyum hoca olabilirsiniz. Tabi sadece iletişime geçmek ile bitmiyor


Bu yazıyı okuduğunuza göre bazı gerçeklerin peşindesiniz demektir. Bu gerçekleri açıklaması için medyum arayışındasınız doğru adrestesiniz. Türk Dil Kurumu; Ruh ötesi iletişim kurma deneylerinde, ruhlarla insanlar arasında aracılık ettiğini ileri süren kimse olarak tanımlamaktadır. Ancak her dinde ve kültürde medyumlar anlamı farklılık göstermektedir.

Medyum
Medyum

Medyum Nedir?

Medyum ne demek sorusunun cevabı çok fazla cevap ile karşımıza çıkmaktadır. Kimi yerde gelecek hakkında bilgi veren kişi kimi yerde kötü ruhların tespiti ve ruhların korumasını sağlayan kişi olarak duyarız. Ancak kelime anlamı Türkçeye Fransızcadan geçmiştir ve kökeni Latince aracı sözcüğüne dayanmaktadır. Bundan dolayı ruhlar alemi ile iletişime geçtiği düşünülmektedir. İslam dininde; öteki alem ile bağlantı kuran, alemler arası seyahat eden ve ruhsal varlıklar ile çalışan kişiye medyum denir. Her 800 bin kişi arasından yer yüzüne gönderilen kişiye de denmektedir. Aslında bu sorunun cevabını el-batın esması bize net bir şekilde açıklamaktadır. El-Bâtın; akılların idrak edemeyeceği yüceliği gizli olan, anlamına gelmektedir. Allah açıkça, El-batın esmamı belli kullarımın üstüne verdim demiştir.

Latince ruh anlamından türeyen ve ruhçuluk anlamında kullanılan Spiritüalizm sözlüklerine göre farklı bir tanımlanma vardır. Bu tanımlamaya göre; ruhlar ile iletişime geçerek öğrendikleri bilgileri farklı şekillerle anlatan, psişik bakımdan duyarlı kişilerdir. Bu tanım bize psişik ne demek anlamını açıklamaktadır. Aynı zamanda paranormal fenomenler ortaya koyarak psişik yeteneklerini göstermektedirler. Bu tür yeteneklerini gösteren kişilere de kahin denilmektedir. Spiritüalist anlayışa göre bu yeteneğe sahip olmak bir hüner değildir ve asla yanlış yollarda kullanmaması gerekir. Medyumluk sonradan elde edilen bir ilim değildir. Dolayısıyla ruhsal boyutta iletişime geçmek için doğuştan gelen bir takım manevi yetenekler gerekmektedir.

Nasıl medyum olunur?
Nasıl Medyum Olunur?

Nasıl Medyum Olunur?

Eğer sizde ruhsal boyutta iletişime geçiyorsanız bir medyum hoca olabilirsiniz. Tabi sadece iletişime geçmek ile bitmiyor, ne zaman hangi ilmi kullanacağınızı bilmelisiniz. Bütün yapılacak işlemler için kapıyı düşünebilirsiniz. Her kapıyı açan bir anahtar muhakkak vardır. Bu durumuda bu şekilde düşünebilirsiniz. Sizin yaptıracağınız işlem bir kapı ve kapıyı açacak bir anahtarda yapılacak işlemler sonucu olacaktır. İşte bu kapıyı açacak anahtarı yapabilmek için sahip olmanız gereken medyum özellikleri sırasıyla şöyle olacaktır.

1. İşlem yapmadan önce bakım yaparlar.
Medyum hocalar siz ne işlem isterseniz isteyin önce sizin için bakım yapması gerekir. Çünkü yapacağı işlemi önceden kendisinin görmesi ve bilmesi lazım. Aksi durumda yanlış işlem yapabilir ve yanlışlara sürükleyebilir. Elbette bazı işlemler standarttır ve sonuçları tecrübe ile sabittir. Bu tür durumlar tamamiyle istisnadır.

2. Yeteneklerinin doğuştan gelmesi yada el alması gerekir.
Eğer işlem yaptıracağınız hoca yetenekli değilse yada el almadıysa ne yazık ki sonuç almanız zorlaşacaktır. Elbette sonuç almanız imkansız değildir ancak yine de bu durum şansınızı zorlaştıracaktır. Bu yüzden gerçek medyum arayışına girdiğinizde bu tür durumlara dikkat ediniz.

3. Gücünü doğru ve etkili bir şekilde kullanmalıdır.
İşlem yaptırdığınızda sizden sayfalarca dua okumanızı istediyse. Yada günlerce uygulamalar yapmanızı istediyse muhtemelen en etkili büyü değildir. Çünkü etkili bir büyü bu kadar uğraş gerektirmez yada sizi bu kadar uğraştırmaz. En iyi medyumlar bu şekilde anlaşılır. Sizin için doğru işlemleri zaten kendisi yapmıştır.

4. Durugörü sahibi olan kişilerdir.
Bütün gücünü, bilgisini ve ilmini doğru kullanmanın yanı sıra iyi bir durugörü sahibi olmakta bu özelliklerden birisidir. Eğer sizde canlı yada cansız farketmeksizin, nesne yada olayları beş duyu organınız dışında algılayabiliyorsanız durugörü yeteneğine sahipsiniz demektir.

İsmail AKTAŞ hakkında daha detaylı bilgi edinmek istermisiniz ? Bunun için hakkında sayfasını gezmeniz yeterlidir. Bu sayede kendisi hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca yapılan yorumları okuyarak işlem yaptığı kişiler ile iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle aklınıza takılan soruların cevabını başkalarından alabilirsiniz.

Kime Medyum Denilir?

Kişilerin sıkıntılarını gideren ve kendilerinin çözemediği problemleri, sorunlarını çözüme ulaştıran kişilere denir. Bu konuda falcıların oluşturduğu yanlış bir algı bulunmaktadır ki buna da değinmek isterim. Medyumlar falcı değildir. Onlar bende sizin sıkıntılarınızı gideriyorum diyerek insanların kandırmaya çalışırlar. İslam dininde medyumlar geleceği bilen ve fal bakan kişiler değillerdir. Diğer kültürlerde fal bakıp gelecek hakkında bilgi verebildikleri düşünülmekte. Aslında farklı kültürlerde psişik olarak adlandırılmaktadır ve ruh ötesi iletişim kurduğu düşünülmektedir. Yani bazı kehanetleri ruhlar aracılığı ile duydukları ve tahmin ettikleri söylenmektedir. Bizim dinimiz de ise cinlerle bağlantı kurabilen, hüddamları olan, insanların manevi sıkıntılarını çözen kişilere denir.

Yine Astrologlar ile karıştırılmaktadır bu durum. Çünkü astrologlar da bazı kehanetlerde bulunabiliyorlar. Ancak unutmamak lazım ki onların yaptıkları işlem sadece yıldız falı bakımıdır. Yıldız falı bakarak bazı kehanetlerde bulunurlar. Bunlarda yine falcılıktan farklı değildir. Ancak falcılık ile medyumluğu karıştırmamak gerekir. Çünkü ikisi birbirinden farklıdır. Evreni ve yaşamı anlamak üzere ortaya çıkan şamanizm inanışındaki Şamanlar daha çok benzemektedir. Bundan dolayı Şamanlara da medyum diyebiliriz. Şamanlar o dönemin doktorları olarak adlandırılmaktadır. Büyü yada sihir olarak adlandırdıkları işlemlerle iyileştirdikleri söylenmektedir.

Gerçek Medyum Nasıl Anlaşılır?

Her 100 senede bir dünyaya geldiği bir çok kaynakta açıkça belirtilmiştir. Tespit ettiği olayları yada sorunları şifalandıran kişi gerçek medyum olarak adlandırılmaktadır. Yukarıda belirttiğim özellikleri taşıyan kişiler gerçek medyumlar olarak tanımlanmaktadır. Elbette medyumluk sonradan ilimle öğrenilen bir şey değildir. Elbette her ilim sahibi yada el alarak büyü yapan hocalar en iyileri demek değildir. Bunu yukarıdaki özellikleri inceleyerek daha doğru şekilde ele alabilirsiniz. Eğer size 2020’de kim şampiyon olur diye bir soru yöneltiliyorsa ve içinizde bir cevap hissediyorsanız durugörü yeteneğiniz var demektir.

Yaptırmak istediğiniz işlemin yüzlerce farklı çeşiti emin olun vardır. Ama yukarıda da bahsettiğim gibi her işlem bir kapıdır ve bu kapıyı açacak anahtar yapılacak işlemdir. Size en uygun işlemi bulup uygulamak ise en iyi medyum sorusunun cevabıdır. Yani sizi en doğru sonuca en hızlı şekilde ulaştıracak olandır. Ücretsiz bakım yapan hocalar sizlere doğru cevap verseler bile birazcık şüphe ile yaklaşmanızı tavsiye ederim. Çünkü kimse kendi çıkarı olmadan hiç bir işlem yapmaz. Size iyi şekilde yaklaşsa bile biraz şüpheci olmanızda fayda var.

Medyumlar
Güvenilir Medyum

Medyumların Yaptıkları İşlemler

Medyumların yaptıkları işlemler saymak ile bitmez. Her hocanın ilmi ve bu ilme karşı bir yeterliliği vardır. Haliyle her hocanın yeterliliği farklıdır. Yani hocaların yaptıkları işlemlerin sınırı kendi bilgileri ve yetenekleri ile sınırlıdır. İşlemler esnasında kullandıkları beş farklı araç vardır. Bunlar;

 • Tılsımlar
 • İksirler
 • Vefkler
 • Büyüler
 • Muskalar

Tabiki bunlar sadece ana başlıklardır. Binlerce çeşit muska vardır. En büyük bilineni Cevşen-ül Kebir’dir. Tılsımlar yine binlerce çeşittir. Hangi eşyaya nasıl bir işlem yapıldığına göre değişmektedir. Büyüler yine aynı şekilde, kullanım amacına göre hazırlanmaktadır. Vefkler zaten her kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. İksirler yine kullanılan malzemelere göre farklı tesir şekilleri bulunmaktadır. O yüzden hepsi birer ana başlıktır.

En Çok Merak Edilenler

Türkiye’nin en ünlü medyumu kim?

Türkiyenin en ünlü medyumu İsmail AKTAŞ hocadır. Zaten yaşadığı yöre tarafından çokça tanınan bir hocadır. Almış olduğu eğitimler, yapmış olduğu çalışmalar onu daha popüler yapmıştır. Çalışmalarında yüksek başarı oranı sebebiyle bir çok kişi tarafından referans olarak gösterilerek önerilmiştir. Bundan kaynaklı Türkiyenin en iyi medyumu diyebiliriz.

Eskiden ispirtizma olarak adlandırılan medyumluk mesleği Türkçeye Latince “medium” kelimesinden türemiştir. İspirtizma ölülerin ruhlarıyla bazı şartlar altında iletişim kurmanın mümkün olduğuna inanan görüş demektir. Türk Dil Kurumu iseRuh ötesi iletişim kurma deneylerinde, ruhlarla insanlar arasında aracılık ettiğini ileri süren kimse olarak tanımlamaktadır.

Medyumların yapmış oldukları işleme göre değişir bu durum. Herkes derki büyü yapmakta yaptırmakta günahtır. Sonucunda eğer iki insanın mutlu olması varsa bu durum günah değildir. Yada cin musallatı olduysa o kişiyi kendi imkanlarınla kurtaramayacağın için gitmek elbette caizdir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

5

20 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Bu yola birlikte çıktık birlikte ilerleyeceğiz dediniz. Dediğiniz gibi hiç beni bırakmadınız. Çok teşekkür ederim hocam.

 2. Benim bir sevdiğim vardı sebepsizce kavgalar etmeye başladık ve sonunda istemediğimiz şeyler oldu ve ayrıldık. Sonrasında hocam ile görüştüm. İlk başta bana yardım etmek istemediğini söyledi. Neden olarak ise sevdiğimin beni gelecekte üzeceği sevdiğimin çok da sevilesi birisi olmadığı çok hata yaptığını ve yapacağını söyledi. Ben yine de yardımını istedim ve hocamdan Allah razı olsun yardım etti ve sevdiğim ile birleştik. Bu olunca ben hocama ne isterseniz isteyin yapacağım dedim. O da kendime çok dikkat etmemi her zaman olduğu gibi saf olmamı gözümü açmamı istedi. Çok uzun zaman geçmeden sevdiğimin beni aldattığını öğrendim. İlişkimi bitirdim onunla ancak hocamla iletişimim hiç kesilmedi. Bir süre sonra başkası ile görüşmeye başladım. O zaman hocam doğru kişiyi bulduğumu söyledi şimdi evlendim 2 çocuğum var. Hocam artık ailemden birisi oldu. Hocama hayatımda olduğu ve yönlendirdiği için ne kadar teşekkür etsem azdır. Ona teşekkür etmek amacıyla en azından bir yorum yazmalıyım diye düşündüm ve işte buradayım. Eğer hoca arıyor hocama işlem yaptırmakta kararsızlık duyuyorsanız bir an bile düşünmeyin. Hocama işlem yaptırdığınızda onun ailesinin bir parçası oluyorsunuz.

 3. Merhaba sevdiğim biri var sadece bakışıyoruz başkada bişey yok onu istiyorum nohut büyüsü yapıyor musunuz ücretli mi konuyla ilgili uzaktan yardımcı olabiliyor musunuz?

 4. Tüm ömrüm boyunca karşıma zorluklar çıktı. Birçok kez yaşamaktan vazgeçmek geldi aklıma. Hocam sağ olsun artık bütün dertlerim sorunlarım kötü düşüncelerim gitti.

 5. Benim bir sevdiğim vardı sebepsizce kavgalar etmeye başladık ve sonunda istemediğimiz şeyler oldu ve ayrıldık. Sonrasında hocam ile görüştüm. İlk başta bana yardım etmek istemediğini söyledi. Neden olarak ise sevdiğimin beni gelecekte üzeceği sevdiğimin çok da sevilesi birisi olmadığı çok hata yaptığını ve yapacağını söyledi. Ben yine de yardımını istedim ve hocamdan Allah razı olsun yardım etti ve sevdiğim ile birleştik. Bu olunca ben hocama ne isterseniz isteyin yapacağım dedim. O da kendime çok dikkat etmemi her zaman olduğu gibi saf olmamı gözümü açmamı istedi. Çok uzun zaman geçmeden sevdiğimin beni aldattığını öğrendim. İlişkimi bitirdim onunla ancak hocamla iletişimim hiç kesilmedi. Bir süre sonra başkası ile görüşmeye başladım. O zaman hocam doğru kişiyi bulduğumu söyledi şimdi evlendim 2 çocuğum var. Hocam artık ailemden birisi oldu. Hocama hayatımda olduğu ve yönlendirdiği için ne kadar teşekkür etsem azdır. Ona teşekkür etmek amacıyla en azından bir yorum yazmalıyım diye düşündüm ve işte buradayım. Eğer hoca arıyor hocama işlem yaptırmakta kararsızlık duyuyorsanız bir an bile düşünmeyin. Hocama işlem yaptırdığınızda onun ailesinin bir parçası oluyorsunuz.

 6. Ne kadar derdim varsa dermanını buldunuz hocam hayatımı size borçluyum desem yalan olmaz.

 7. Ailemin yaşadığı onca şeyi yaptığınız işlemler olmadan atlatamazdık. Çok teşekkür ederiz hocam.

 8. Merhaba sevdiğim biri var sadece bakışıyoruz başkada bişey yok onu istiyorum nohut büyüsü yapıyor musunuz ücretli mi konuyla ilgili uzaktan yardımcı olabiliyor musunuz?

 9. medyumluk hakkında araştırma yaparken size rastladım nasıl yardımcı olabilirsiniz

 10. Kendim ve ailem adına çok teşekkür ederim hocam. Siz olmasanız büyü amacına ulaşırdı.

 11. Hocam siz olmasanız bu zor zamanları nasıl atlatırdım bilmiyorum her zaman yanımda oldunuz size çok teşekkür ederim.

 12. Merhaba sevdiğim biri var sadece bakışıyoruz başkada bişey yok onu istiyorum nohut büyüsü yapıyor musunuz ücretli mi konuyla ilgili uzaktan yardımcı olabiliyor musunuz?

 13. Ben yalnız kalmaktan çok korkuyordum. yalnız kalınca kafayı yiyecek gibi oluyordum onca tedavi gördüm işe yaramadı internette İsmail hocayı buldum sorunumu hemen çözdü yıllardır boşuna çekmişim bu işkenceyi İsmail hoca işinde çok iyi herkese öneririm.

 14. Ben yalnız kalmaktan çok korkuyordum. yalnız kalınca kafayı yiyecek gibi oluyordum onca tedavi gördüm işe yaramadı internette İsmail hocayı buldum sorunumu hemen çözdü yıllardır boşuna çekmişim bu işkenceyi İsmail hoca işinde çok iyi herkese öneririm.

 15. Nişanlımla aram çok bozuktu durumu İsmail hocama anlattım bağlama büyüsü çalıştı çok şükür 20 günde etki gösterdi. Şuan aramız eskisi gibi. İsmail hocayı herkese öneririm işinde çok iyi.

 16. Arkadaşlar öyle badireler atlattımki görüşmediğim medyum kalmadı ama hiç biri bişey yapamadı internette İsmail Aktaş hocamı buldum iyiki varsın hocam. Nişanlımla düğün hazırlıklarına koşturduğumuz dönemde ortada hiç bişey yokken bi anda benden ayrıldı. İsmail hocam çözdü kuzeni büyü yaptırmış meğer. Hocam o büyüyü bozdu kavuştuk evlendik çok mutluyuz Allah razı olsun hocamdan.

 17. Tüm ömrüm boyunca karşıma zorluklar çıktı. Birçok kez yaşamaktan vazgeçmek geldi aklıma. Hocam sağ olsun artık bütün dertlerim sorunlarım kötü düşüncelerim gitti.