Güvenilir Medyum

Güvenilir medyum arayışında olduğunuz bu yazı sizlere rehber niteliği taşıyacak ve gerçekten iyi bir medyum bulmanızı sağlayacaktır. İnternette o kadar çok ben medyumum diyen kişi var ki. Medyum ya da cinci hoca diye arattığınızda sayısız sonuçla karşılaşacaksınız. Bazı medyumları öven, diğer medyum hocaları karalayan bazı medyum şikayet siteleri illa ki karşılaşacaksınız. Bunların yaptıkları şey kendilerini yüceltip diğerlerini karalamaktır. Çamur at izi kalsın mentalitesi ile kendileri ya da peşkeş çektikleri kişiler haricinde diğerlerini karalarlar. Bunlara güvenmemeniz konusunda sizleri katı bir şekilde uyarmak isterim. Ancak merak etmeyin biz bu yazımızda sizlere garantili medyum bulmanız konusunda yol göstereci olacağız ve güvenilir medyum bulmanızı sağlayacağız.Her insan gibi sizlerinde derdi sıkıntısı olabilir, hayat bazen üzerinize fazla gelebilir, yüklenen yükleri kaldıramayacak durumda olabilirsiniz. Böyle bir durumda güvenilir bir medyum bulma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Çünkü resmi ruhsatlı medyum olmaz ise karşınıza çıkan sonuçlar doğru olmayabilir. Ya da cinci hocalar olarak internette arama yaparsanız yine aynı şekilde resmi ruhsatlı olmayan birisine denk gelirseniz ve alacağınız sonuç hoş olmayabilir. Böyle bir durumda en kolay dikkat edebileceğiniz durum sitesinde yazan bilgilerin doğruluğunu sorgulamak. Bir çok hoca kendi sitesinde yazan yazıların farkında bile değil. Sizlere gerçek bilgi veren site sayısı azdır ve bu kişiler gerçek medyum hizmeti vermektedirler. Bu kişilere güvenilir medyum olarak adlandırabilirsiniz.

Güvenilir Medyum Bulma Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güvenilir medyum arayışı içerisinde girdiğinizde aşağıda dört maddede belirttiğim özelliklere dikkat etmeniz sizlere gerçek medyum bulmanıza bir adım yaklaşmanızı sağlayacaktır. Her ne kadar burada bunları açıklasam da yinede yetersiz kalabilir.
  1. Eğer güvenilir bir medyum arıyorsanız yukarıda da belirttiğim gibi ilk olarak ilmi bilgisine bakın. Gerekirse telefonla ilmi bilgisini sorgulayın ve sizi tatmin edecek cevaplar vermesini bekleyin.
  2. İşlem yaptıracağınız kişinin ofisi olmasından sizler ile yüz yüze görüşmekten çekinmemesine dikkat edin.
  3. Ruhsatlı, vergi levhalı olmasına dikkat ediniz. Unutmayın ki ruhsatı olmayan medyumlar gerçek olmama ihtimali yüksektir bu sebepten ötürü benim tavsiyem kesinlikle ruhsatlı bir hocaya başvurunuz.
  4. İşlem yaptıracağınız kişinin referansları olmasına, ben bunları yaptım bunları başardım bunlarda benim şahitlerim, kanıtlarım diyebilmesine dikkat etmek güvenilir medyum seçiminde önemli etmenlerden birisi. Bu referanslar direk kendiniz erişemiyebilirsiniz. Bunlara kişinin kendi sitesinin yorumlarından, bazı medyum tavsiye forumlarından ve kişinin paylaştığı whatsapp konuşmalarından ulaşabilir, kontrol edebilirsiniz.
Yukarıda yazdığım başlıklara dikkat ederek güvenilir medyum bulma konusunu açıklamaya çalıştım. İnşallah sizler için faydalı bir yazı olur.