Celculatiye duası

Son zamanlarda tekrar popüler olmaya başladığı için celcelutiye duasını duymuş olabilirsiniz. Ancak gerek internette gerek televizyonda verilen bilgilerin yeterli olmadığını fark etmişsinizdir. Bende bu konuda bir şeyler yapmam gerektiğini ve celcelutiye duası nedir merak edenler için bir yazı yazmam gerektiği kanaatine vardım. Bu yazımda sizlere celcelutiye duası nedir, celcelutiye duası faziletleri, celcelutiye duası nasıl okunmalıdır olacak. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan konumuza geçelim ve celcelutiye duası nedir sorusunu yanıtlayarak yazımıza başlayalım…

Celcelutiye duası nedir?

Celcelutiye duası tesir alanı oldukça fazla olan ve peygamber efendimize indirilen, yazıya ise Hz. Ali tarafından geçirilen, içerisinde İsm-i Azamı barındıran ebced ilmine göre üzerine tarih atılarak Süryanice şiirleştirilerek kaside haline getirilmiş bir duadır. İçerisinde birçok fazileti bulunan ve Allah’ın isimlerini barındıran celcelutiye duası cennet hazinesi olarak anılmaktadır. Ağızdan düşürülmemesi gereken çok makbul bir duadır. Her insanın bu dua ile sorununa çözüm bulacağı sorunlarının anahtarına ulaşacağı rivayet edilmektedir.

Celcelutiye duası faziletleri

Celcelutiye duası aklınıza gelebilecek birçok konuda size fayda sağlayabilecek bir duadır. Ne vakit aralığında okunduğunun ne niyet ile okunduğunun ve daha farklı bazı değişkenlere göre okunuşunun değiştiği bu duanın nasıl kullanılacağı celcelutiye duası yazan medyumlar tarafından belirlenir. Kişinin her türlü sorunu için bu dua okunabilir. Kullanıldığı alanlar çok fazladır.Kuraklık için okunduğu, ateşten ve yangından korunmak için okunduğu, tsunamilerden, hortumlardan, kasırgalardan, kuvvetli rüzgarlardan korunmak için okunduğu. Korkulan kişilerin şerrinden ve onların size vereceği zararlardan kurtulmak ve korunmak için okunduğu/vefkinin/muskasının yapıldığı. Bir kişiden sevgi ve hürmet görmek için vefkinin yapıldığı. Silahla vurulmaktan ve silahın kişi üzerince bırakacağı etkilerden korunmak için vefkinin yapıldığı. Size karşı haset taşıyan düşmanlarınızın dilinden ve size söyleyeceklerinden korunmak için vefkinin yazıldığı. Kısmet/rızk/bereket açmak için vefkinin yazıldığı. Zenginleşmek için (Bu maddi bir zenginlikte olabilir manevi bir zenginlikte olabilir) vefkinin yazıldığı, hastalıklardan, büyülerden, başa gelebilecek musibetlerden, sakarlıklardan korunmak için vefkinin yazıldığı. Borçlardan kurtulmak için vefkinin yazıldığı. Doğum yapacak kişilerin daha kolay doğum yapması, doğuracağı evladın iyi ve Salih bir evlat olması için vefkinin yapıldığı bilinmektedir.Bunların yanı sıra celcelutiye duasının birçok farklı konuda okunduğu ve vefkinin yapıldığı bilinmektedir. Yapılan vefkler, yapılan okumalar kişiden kişiye, yapılış amacına göre, gününde ve yazılış şeklinde farklılık gösterir. Kimi zaman salı günü sabah vakti yirmi bir kere vefk yazıp bir vefk yanımızda taşınırken kimi amaç için perşembe günü sadece bin dokuz kere okuma yapmak yeterli olacaktır.

Celcelutiye duası nasıl okunmalıdır

Bu hangi amaçla yapıldığına bağlı olarak farklılık gösterir. Burada buna karar verecek olan celcelutiye duası yazan hocalardır. Bu konuda birçok farklı rivayet bulunmaktadır. Kimi kişiler bu duanın yirmi dört saat içerisinde belirli bir sayıda okunması sayesinde istenilen amaca gelecek yirmi dört saat içerisinde ulaşılabileceğini söylemektedirler. Tabi ki Allah kendisine edilen hiçbir duayı geri çevirmez. Her dua cevap bulur bu yüzden süre ve sayı vermek ne kadar doğru olmasa da gerçekten bu dua okunarak istenilen amaca ulaşabilirsiniz.