ÇANKIRI MEDYUM

Çankırı medyumları dini ayin ve ritüellerde büyük bir payı vardır. Allaha kurban olarak sunulan her şey, duaların kabulü için kullanılmaktadır. Çankırı medyum kurban olarak sunulan şeyler canlı olabileceği gibi bitki, yiyecek, süs, tütsü, içecek, tahıl ve mücevher gibi şeylerden de oluşabilir. Eskiden Çankırıda medyum hocaların kullandığı kimi ayin ve adetler bu hususta örnek olarak gösterilebilmektedir.

Büyü Nasıl Bozulur ?

Büyü bozma çalışmalarından önce size yapılan büyünün ne büyüsü olduğunu anlamak, ona göre bir çözüm üretmek gerekmektedir. Genelde çok etkili büyü ritüelleri yine aynı etkiyle karşılık verilmesi gerekiyor ki çivi çiviyi söker mantığıyla üzerinizdeki büyü bozulsun. Çankırı büyü yapan hocalar hala Hititler döneminden kalma büyü ritüelleri kullanmaktadırlar. Örneğin koruma büyüsü olarak domuz yağını kullanırlar. Domuz yağı büyüsü olarak adlandırılan bu işlem günümüzde kara büyü olarakda kullanılmaktadır. Yaptıkları işlemleri acemice yaptıkları için de işlem tutsa bile kısa sürmektedir. Yine aynı şekilde Çankırı medyumları bağlama büyüsü, geri getirme büyüsü, aşk büyüsü, canbar büyüsü, harmura celbi, evlilik büyüsü, ceviz büyüsü, muhabbet celbi, koruma büyüsü, nohut büyüsü, kısmet açma gibi çalışmalar yapmaktadırlar. Ancak yıllarca yaşanan sıkıntılardan ötürü saklı kalmış ve bilgilerini diğer nesillere aktaramamışlardır. Bu sebepten ötürü yapılan işlemlerde acemilik yaşamaktadırlar. Çankırıda medyum arayıp gerçekten başarılı bir medyum bulamayan kişiler beni aradıklarında genel olarak bir işlemin neden uzun sürdüğünü soruyorlar. Bunun nedeni bellidir, yapılan ayinler ve ritüeller herkes için aynı olduğu ve kişiye özel olarak çalışılmadığı için etki süresi artmakta, hatta etki etmemektedir.

ÇANKIRI DERİN HOCALAR

Medyumlar kendilerini dini konuda geliştirmiş, özel yetenek ve bilgi sahibi kimselerdir. Bu kişiler Allah tarafından ilim ile müjdelenmiştir. İlimleri ile birlikte yetenekleri ve bilimsel gelişmişlikleri de vardır. Çankırıda medyum hocalar bu ilmi, bilgiyi, bilimsel yeterliliklerini ve yeteneklerini kullanarak kişilerin yaşadıkları sıkıntıları gidermeye çalışırlar. Medyumluğun kabaca tanımı bu şekildedir dersek yanlış olmaz. Medyumların insanların sıkıntılarını gidermek için kullandığı ilimler Havas İlmi ve Ledün İlmidir. Bunları en etkin şekilde kullanmak için ise paranormal ve dinsel araçlar dediğimiz nesneleri kullanırlar. Bunlar vefk, muska ve büyü tarzı nesnelerdir. Bu tarz nesnelerin çalışama mantığıysa insan gözünden saklanan dünyaya etki ederek değişimler uygulanması ve bizim yaşadığımız dünyada yansımalar oluşturması bu şekilde istenilen sonucun elde edilmesi diyebiliriz.Medyumların yardım ettikleri konuların ise bir sınırı yoktur. Sıkıntı yaşadığınız herhangi bir konuda medyumlara başvurarak yardımlarını isteyebilirsiniz. İşinde uzman medyumların ellerinden geleni yaparak sizlere destek sunacaklardır. Çankırı medyum konusuna geri dönecek olursak yazımızın başında belirttiğimiz gibi bu tarz aramalar gereksiz aramalardır. Bu tarz yapacağınız aramalar gereksiz çaba sebebidir. Az önce belirttiğim gibi medyumların yaptıkları işlemler diğer alemlerde etki oluşturarak bu dünyada yansımalar yapmaktadır. Bu sebeple kendi şehrinizde medyum aramanıza gerek yoktur. Medyumların konumu bulunduğu bölge her ne olursa olsun sizlere yardım edip destek verebilirler. Bu sebeple Çankırı büyü yapanlar medyum tarzı aramalar yerine en iyi medyum, en başarılı medyum, Türkiye’nin en iyi medyumu tarzı aramalar sizler için daha başarılı sonuçlar sağlayabilecektir.