Büyünün gelişimi ve büyüler hakkında ne kadar bilgi vermeye çalışıyor olsam da yeterli olmayacaktır. Çünkü büyülerin bir çok çeşidi, yapım şekli ve duası vardır. Her ilim sahibi bunu kendisine göre ayarlayabilir ama büyülerin belirtileri herkeste aynı olmasa bile genel geçer bazı ortak yönleri vardır. Bu ortak yönleri bu yazımda açıklamaya çalışacağım. İlk olarak insanlar neden büyüye başvururlar bunu açıklayalım.

Büyüye Neden Başvurulur ?

Bazen hayatınız istediğiniz gibi gitmeyebilir, aşk acısı, şansızlıklar, kavgalar veya hastalıklar hayatınızı çekilemez hale getirebilir. Böyle bir durumda bir arayış içerisinde olmanız gayet doğaldır. Büyüler insanlığın ilk varoluşundan beri bulunmakta ve hastaları iyileştirmede, Allaha adakta bulunurken dini ritüellerde bulunmaktaydılar. Medyumların yüzlerce farklı ismi oldu, kimi zaman büyücü denildi, kimi zaman cadı, kimi zaman psişik. Ama ülkemizde medyumların çoğu din adamıdır. Yüzlerce farklı büyü çeşidi vardır, hem yapılış şekliyle hemde kullanılan tılsımla adına göre değişebilir. Sabun büyüsü kötü amaçlar için kullanıldığı düşünülebilinir ancak yapılacak farklı bir işlemle sabun büyüsü çok etkili bir bereket büyüsü olarak kullanılır. Burada dikkat edilmesi gereken durum siz büyüye başvurduğunuzda derdinize sıkıntınıza en uygun, en işe yarar yöntemi bularak uygulamaktır.

Büyü Belirtileri

Yüzün üzerinde farklı büyü belirtisi bulunmaktadır ancak en çok ve en sık karşılaşılan, insanların normal olarak baktığı ancak büyüden bir haber olduğu için umursamadığı ilk yirmi adet belirtiyi anlatacağım.
 1. Büyü yapılan kişiler kapalı alanda bulunduklarında içleri sıkılır ve daralır.
 2. Kulaklarda uğultu olabilir ve bazen birisi sizi çağırıyor yada isminizi seslendiriyor olabilir.
 3. Sinirlerinize hakim olamaz ve öfkenizi kontrol edemezsiniz. Çok basit olayları büyütür ve kavga konusu yapabilirsiniz.
 4. Hayatınızda ufak bir olumsuz durum olsa dahi bu olayı büyütür, hayatınızın ne kadar kötü olduğunu söylersiniz.
 5. Birilerinin yada bir şeyin sizi takip ettiği hissine kapılırsınız
 6. Uyku düzeniniz tamamen değişir, uyuyamamaya başlar yada gece çok geç saatlerde uykuya dalarsınız. Uyuya kalıp tekrar uyandığınızda da tekrar uyuyamazsınız.
 7. Ellerinize hakim olamamaya başlar, sürekli ellerin bir şeyler ile meşgul olması yine büyü belirtilerinden birisidir. Çünkü eller kişiden bağımsız olarak hareket etmeye başlar.
 8. BÜYÜ ETKİLERİ

 9. Konuşma zorluğu çekmek yada kekelemekte yine büyü belirtilerinden birisidir. Büyü yapılan kişiler hayattan yavaş yavaş kendilerini soyutladıkları için birisiyle konuşmaya başladığında heyecanlanır ve kekelemeye başlar.
 10. Unutkanlık yine büyü yapılan kişilerde had safhada görülür.
 11. Evcil hayvanların farklı davranışlarını evcil hayvan sahipleri net olarak görebilirler. Eskiden dizinin dibinden ayrılmayan hayvan büyü yapılmasından sonra yanına çok fazla yaklaşmak istemez. Eğer büyü eve yapıldıysa huzursuz olmaya veya durduk yere ağlamaya başlar.
 12. Kuran-ı Kerim okunan yerde içine bir ağırlık çöküyorsa yine büyüye mağruz kalmış olabilirsiniz.
 13. Saçınızla gereğinden fazla oynamak yada durduk yere saç çekmekte büyü belirtilerinden birisidir. Bu durum yine ellere hakim olamamaktan dolayıdır. Çünkü elleriniz sürekli hareket halinde olacaktır.
 14. Rüyanızda yaşlı insanlar yada kalabalık ortamlar görüyorsanız buda büyü belirtileri olabilir. Yada bazı büyü çeşitlerinde yırtıcı hayvanların saldırısına maruz kaldığınızı görebilirsiniz.
 15. Ellere hakim olamamaktan dolayı yine yazınızda ciddi bir bozukluk görürsünüz. Eskiye nazaran çok daha kötü bir yazı stiliniz olur.
 16. Eskiden büyü şüphesi olan insanlar suya üfler ve ne kadar kuvvetli üflediği ölçülürdü. Gözle görülür bir şekilde fark olan kişilerde büyü olduğu fark edilirdi. Çünkü büyü yapılan kişilerin nefesi güçsüzleşir.
 17. Haddinden fazla temizlik yapmaya çalışılması yada temiz bir ortamın tekrar temizlenmesi, temizlik takıntısı yine büyü sebeplerinden birisidir.
 18. Büyüye maruz kalmış kişiler aynaya baktıklarında eskisinden daha farklı görebilirler. Bu durumu sadece büyüye maruz kalmış kişi fark edebilir.
 19. Yine mekana yapılan büyülerde farklı bir koku oluşabilir. O ortamda içiniz sıkılır ve çok kasvetli gelebilir.
 20. Kişi hakkında çok basit bir eleştiri kavga konusu olabilir. Bunun nedeni büyüye maruz kalan kişinin kibir sahibi olmasından dolayıdır.
 21. Ayakkabılara bakarak yine büyü olup olmadığı anlaşılır. Ayakkabılığın dağınık olması yada yeni alınan ayakkabının darmadağın olması büyü belirtilerinden bir tanesidir.