Bitlis Medyum

Yazımızı okuma amacınızın Bitlis Medyum olduğunu ve Bitlis Medyum hakkında bilgi almak istediğinizi biliyorum. Ancak öncesinde sizlere Medyumluktan ve medyumluk tarihinden ufakça bahsetmek istiyorum. Sonrasında Bitlis Medyum konusuna geri dönüş yaparız. İlk olarak medyumluğun tanımı yapmak istiyorum sonrasında medyumluk tarihinden hafifçe bahsederiz sonrasında ise makalemizin asıl başlığına dönerek sizleri Bitlis aşk büyüsü yapan hocalar konusunda bilgilendirerek noktayı koyarız. Lafı daha fazla uzatmadan konuya geçmek istiyorum.

Medyum Nedir, Ne İş Yapar, Kime Denir

Medyumlar insanların yaşadıkları sıkıntıların giderilmesi için paranormal yöntemleri kullanan ve perdelerin arkasındaki dünyada manipülasyonlar oluşturan kişilerdir. Bunları kendi ilim ve bilgileri sayesinde yapmaktadırlar. Yıllar boyu aldıkları eğitim sonucu bu konuda eğitilen ve gene yıllarca süren uzmanlaşma sürecinden sonra bu ilmi ve bilgiyi en iyi şekilde kullanarak insanlara yardım ederler. Kullandıkları paranormal yöntemlerden bahsetmek gerekirse bunlar Büyü, vefk, tılsım iksir ve muska tarzı mistik nesnelerdir. Bunların gücünü ve kullanım şeklini en iyi şekilde belirleyerek kişilere yardım ederler. Bahsi geçen nesneler birer araçtır. Bu araçları en iyi ve doğru şekilde kullanmak içinse Havas ve Ledün ilmi gerekmektedir. Medyumlar bu iki ilimde uzmanlaşarak araçları ve perdeler arkasındaki dünyayı en iyi şekilde manipüle etmeyi en iyi şekilde öğrenip ona göre kullanırlar. Yardım ettikleri sıkıntıların ise bir sınırı yoktur. Sorun yaşadığınız her konuda sizlere yardım edecektirler.

Medyumluk Tarihi

Medyumluk tarihi dünya tarihinde ilk dinlere kadar dayanmaktadır. Medyumluk olarak bildiğimiz işlem kendi dini bilgisini kullanarak kişilere bu dini bilgiler ile yardım etmektir diyebiliriz. Dünyada din tarihinin ilk dinlerinden olan Şamanizm’de şamanlar din adamlarıydılar. Dini bilgilerini kullanarak tanrılarına dualar ederler insanların sıkıntılarını gidermek için dualar eder onlara işlemler uygularlardı. Sonrasında semavi dinler geldi ve insanlar semavi dinlere geçiş yaparak semavi dinleri kabul etmeye başladı. Kültür sahibi toplumlarda semavi dinler kabul edilirken kendi kültürlerinden parçalarda alarak dini kabullenirler ve o dine uygularlardı. İslam dışında onlarca dinde medyumluğa denk gelen görevler vardır. Nasıl yani diyecek olursanız Hristiyanlık içinde medyumluk yapan cin çıkarma yapan ruh tespiti yapan zatlar vardır. Bu kişilere farklı isimlerle seslenirler bizim medyumluk olarak algıladığımız ve medyumların yaptığı işlemi yapan kişileri anlayış şekilleri farklılaşıyor sadece ve bizlere göre medyumların yaptığı şeylerde farklılık gösteriyor. Bunun nedeni de kültürel sebeplerdir. Örneğin bizim kültürümüzde medyumluk Şamanizm ile oldukça benzerlik göstermektedir. Bunun nedeni Şamanizm’den gelen bir kültür olmamızdır. Gene Amerika örneğinden devam etmek gerekirse kabile döneminde orda gerçekleşen ve yapılan ayinlerin orada medyumluk kültürünü etkilediğini söyleyebiliriz.Sizleri anlayabiliyorum. Yaşadığınız sıkıntılar sebebiyle medyuma başvurmak istiyorsunuz ve bu sebeple bir arayış içerisindesiniz. Bu gayet doğal bir durumdur. Ancak bu kadar zahmete girerek özellikle Bitlis aşk büyüsü aramanıza gerek yoktur. Bitlis geri getirme büyüsü gibi bir arama yapmak gereksiz bir çabadır. İşinin ehli olan medyumlar için konumunuzun bir önemi yoktur. Zaman ya da mekân medyumlar için geçici şeylerdir. Medyumların yaptıkları işlemler direk olarak sizlerin göremediği dünyaya nüfuz edip orada işlemektedir bu sebeple medyumları belirli bir yerde arayıp illa görerek işlem yaptırayım demek gereksiz bir istek ve zahmettir. Bitlis’te medyuma ihtiyacınız olursa Medyum İsmail Hoca ile iletişime geçerek sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.