Ayrılan Erkeği Geri Getirme

Ayrılan erkeği geri getirme duası halk arasında çevirgel duası olarak da bilinmektedir. Bu dua etkili sonuçlar ortaya çıkaran bir dua olarak bilinmekte ve bolca kullanılmaktadır. Birçok kadın kendisinden uzaklaşan eşi ya da sevgilisini bu dua sayesinde yeniden kendilerine dönmelerini sağlayabiliyor. Bu dua eski kitaplar da çevirgil duası olarak da adlandırılıyor. Nedene ise duanın işlemesini ve kişinin gelmesini sağlayan varlıklara sesleniliş şeklidir. “Çevirgil’e dua ettim eşim bana geldi” diyen insanlar zamanlar bunu çevirgel olarak söylemeye başlamışlardır. Geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan bu dua sayesinde birçok kişi sevdiğine yeniden kavuşmuştur ve hala kavuşmaktadır.

Erkeği Geri Getirme Duasının Özellikleri

Çevirgel duası yapan hocalar tarafından kişilere özel olarak ebced hesaplaması ve havas ilminin yardımı ile yapılan bu duanın faziletleri ve özellikleri oldukça çoktur. Evliler ve sevgililer arasında duygusal bağ bozulan, kırılan, sekmeye uğrayanlar için yapılan bir duadır. En çok hanım kardeşlerimiz tarafından bu duaya başvurulsa da sadece kadınların değil aynı zamanda erkeklerin de okuyabileceği bir duadır. Aynı zamanda evi terk eden çocuklar ya da sevilen bir arkadaşın yeniden dönüşünü sağlaması açısından da oldukça kullanışlıdır. Birçok kişi çevirgel duası yapan medyumlar diye internette arattığında bu dua hakkında yanlış bilgilere rastlıyor. Bu duanın aslında olmadığı, uydurulduğu, son yıllarda ortaya çıkarıldığı söylense de yüzyıllardır birçok işinin ehli kişice kullanıldığı bilinen bir gerçektir. Dua okumadan önce abdest alınması doğru olacaktır. Eğer kişi özel gününde ise abdest almadan besmele çekmeden medyumu söylediği kadar bu duayı okumaya devam etmelidir. Bu dua ayrılan sevgiliyi geri getirme büyüsü olarak da biliniyor.

Çevirgel Duasının Mucizevi Özelliği Nerede Geliyor?

Çevirgel duası yazan medyumlar tarafından kişiye özel yapılan bu dua diğer bağlama geri getirme dualarından daha etkili hale getiren en önemli özellik duanın edildiği varlıklardır. Dua bu varlıklar sayesinde işler ve kişinin isteğini yerine getirir. Bu duadan kutsal kitapların tamamında bahsedilmektedir. Aynı zamanda bazı büyük peygamberler de bu duanın ismini söylemişlerdir. Çevirgel duası yazan hocalar bu dua okunup bittikten sonra kuranı kerimden birkaç dua daha okumak tesirini artıran önemli etmenlerden demektedir. Duanın sözlerini ezberlemek zor olduğundan bu sözleri bir kağıda okuyarak okumak da mümkündür. Ancak telaffuza özellikle üst düzey dikkat edilmelidir. Bazı durumlarda bu dua yapılan işlemin tesirini arttırmak için medyumlar tarafından verilmektedir.