AŞK DUASI

Aşk duası, aşk için yapılan uygulamalar arasında en çok tercih edilen yöntemdir. Bu kadar çok tercih edilmesinde yapılan uygulamanın büyü olmaması ve kişilerin özgür iradesine bir müdahale içermemesi çok büyük bir etkendir. Aşk için yapılan uygulamaların çok büyük bir kısmı ak, kara ve hatta kırmızı büyü olarak bilinen yöntemler iken dua oldukça masum ve buna rağmen sonuç verebilen bir yöntemdir. Büyü kadar güçlü olan en tesirli aşk duaları da mevcuttur.

Aşk Duası Hangi Amaçlarla Edilir?

En ekili Aşk duası; sevilip karşılık alınamayan kişiden karşılık görmek için, terk eden sevgiliyi veya eşi geri getirmek için, gözü dışarda olan eşi evine bağlamak ve aşık etmek için en çok başvurulan yöntemdir. Büyülerde olduğu gibi bir kesinlik içermediği için Allah’ü Teala’dan yardım istemek için kullanılır.Her zaman aşık olan kimseler tarafından yapılmasına gerek yoktur. Bir anne kendi kızı veya oğlu için de edebilir. Hatta bu gibi durumlarda daha tesirli olduğu düşünülmektedir. Çünkü annelerin dualarında farklı bir keramet vardır. Anne en saf ve temi duygularıyla dua ettiği için onun duaları kutsaldır.Bazı durumlarda Allah’ü Teala’dan uygun ve hayırlı bir eş dilemek içinde kullanılan bir yoldur. İstediği gibi bir eş bulamayan kadın veya erkek karşısına aşık olabileceği kişinin en kısa vakitte çıkması ve onu sevmesi için dua edebilir.

Aşk Duası Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Aşk duaları genelde okunuşu zor dualardır. Çoğu kişilerin bildiği gibi Kur’an ı Kerim okunurken tecvidli okunması daha makbuldür. Çünkü Arapça’da bir kelimenin uzun, kısa okunuşu bile anlamları tamamen değiştirebilmektedir. Aşk duaları ederken de bu sebepten mutlaka Arapça’dan tam okunuşuyla okunmalıdır. Aksi takdirde dua ya tesir etmez ya da istenmeyen sonuçlara yol açar. Bu nedenle bilmeyen kimselerce Türkçe’ye çevrilmiş dualara itimat etmemek en hayırlısıdır.Ama burada tabi ki en çok dikkat edilmesi gereken husus okunuştan bile önce niyettir. Aşk duası evlat duası, evlilik duası gibi dualar kalpten geçirilenle çok ilişkilidir. Dualar edilirken mutlaka saf duygularla ve temiz sebeplerle edilmelidir. En tesirli aşk duası için ise hayırlısı ne ise onu Allah’ü Teala’dan istemek ve Ashab-ı Kiram’ı sayarak onların da dualarını istemek tesiri arttırıcıdır.Arapça Dua Okuyamayanlar Ne Yapmalıdır?  Bu gibi durumlarda tesiri az da olsa Türkçe olarak kendi kalbinizden geçtiği haliyle dua edebilirsiniz. Bu gibi duaların en uygun olduğu zaman Allah’ü Teala ile aramızda nurdan perdelerin azaldığı vakitler olan tesbih namazı ve sabah namazı- öğle namazı arası kılınan dua namazları sonrasındadır.Ama en etkili aşk duası için ilmine güvendiğiniz bir hocadan ve yahut medyum hocadan yardım almanızı ve size dua etmesini istemenizi öneririm.