AŞK BÜYÜSÜ ÇEŞİTLERİ

Aşk büyüsü yapılan büyünün yapılış şekli ve yapılış nedeni gibi pek çok sebeple çeşitlenmiştir. Bir genç kızın kağıda yazdığı ve gül ağacının toprağına gömdüğü dileklerinden tutunda domuz kanı ve mezarlıktan alınma köprücük kemiğiyle yapılan vechlere kadar pek çok uygulamayı aşk büyüsü çeşitleri içine alabiliriz. Fakat adet-i islama göre kişinin özgür iradesini tümüyle kontrol altına alan kara uygulamalar oldukça tehlikeli olabilir. Bu yazımda sizlere tehlikesi olmayan ve bilgili kimselerce yapılırsa tasalluta yol açmayacak aşk büyüsü çeşitleri işlemlerinin nasıl yapıldığından bahsetmek istiyorum.

Adet Kanı İle Yapılan Aşk Büyüsü

Adet kanı büyüsü halk arasında en çok yanlış yorumlanan büyüdür. İçeriğinde kan bulunması sebebiyle kara büyü olarak kabul edilen bir uygulamadır. Ve yalnızca adet kanamasının olmasından sonraki ilk gece yatsı namazı sonrası uygulamaya başlanırsa tutabilir. Yapım aşamasında mutlaka adet kanı büyüsü yapan medyum ile görüşülmelidir. Aksi takdirde çok yanlış ve zararlı sonuçlarla karşılaşılabilir.Adet kanının geldiği ilk gece yatsı vakti büyüye başlanmalı ve uygulama imsaktan önce bitirilmeli ve uykuya dalınmalıdır. Bir parça kefen bezine gelen kan sürülür. Ve bu bezin içine 2 tane çengelli iğne birbirine tutturulmuş olarak konulur. Üzerine 2 adet zeytin çekirdeği ve bir adette gül dikeni konulur ve bez iyice sarılır. Daha sonra bu bez parçası gerekli dualar okunarak bir kanalizasyona yada kuyuya atılır. Kuyuda temiz su olduğu için daha makbul olsa da yer altından geçen her türlü su kabuldür. Adet kanı büyüsü takip eden günde hızla etkisini gösterecek bir büyüdür ve yapılırken karar çok iyi verilmelidir çünkü mezara kadar gidebilecek bir büyüdür.

Canbar Aşk Büyüsü

Canbar büyüsü bir parça deri üzerine yazı yazılması yoluyla yapılan büyülerdir. Oldukça etkili ve meşakkatli büyülerdir. Bir parça tavşan derisi üzerine medyumun vefk sembolleri çizmesi ve bu deri parçasını 3 gece şimşir bir tokmakla dövmesiyle yapılır. Tokmakla deriye uygulanan her darbe aşık edilecek kişinin aşkının kalbine daha derin işlenmesini sağlar. Ve bu uygulamanın en önemli avantajı kişiler hakkında hayırlısı ne ise o kadar deriye vefkin işleyebilmesidir. Deriye ne kadar derin işleyebileceği canbar büyüsü yapan medyum veya aşık olacak kimselerin elinde değildir.

Nohut Büyüsü

  Nohut büyüsü işleminin iki farklı bilinen yapılışı vardır. Ve eskiden Anadolu’da köylerde evlenmek isteyen kızlar tarafından en çok kullanılan ak aşık etme büyüsüdür. İlk yöntem daha kolay olması nedeniyle daha çok tercih edilir. Ama tutması için en önemli koşul kalp temizliğidir.Nohut büyüsü işleminin ilk yöntemi 99 tane nohutun besmele-i şerif eşliğinde ve Allah’ın isimleri söylenerek ipe dizilip bir teşbih haline getirilmesidir. Daha sonra bu tesbih 17 gün boyunca önce selavat-ı şerif çekilip bitirilir ardından aşık edilecek kişinin adı söylenerek çekilir ve kalbe yakın bir yerde taşınır. Bu boyna asmak olabilir, gömleğin göğüs cebinde taşımak olabilir veya iç çamaşırın içine koymak olabilir. İşlem tamamlandıktan sonra da tesbih aşık edilecek kişinin hanesine bırakılır.