AŞK MUSKALARIAşk muskası, sevilen kişiden aynı şekilde karşılık bulabilmek amacıyla yapılan muskaların genel adıdır. Genel olarak bir parça deri, kağıt, üzerine yakarak, kömürle, mürekkeple özel şekiller çizilerek oluşturulurlar. Etkisi oldukça yüksek bir yöntemdir fakat yapılışı kolay değildir.İnternette yapılışı anlatılan pek çok muska mevcuttur fakat büyük bölümü eksik bilgiler içermektedir. Özellikle muska yapımında eksik bilgiler muskanın tamamen işlevsiz hale gelmesine neden olur. Bu nedenle kulaktan dolma bilgilerle aşık etme muskası yapan medyum hocalardan yardım almadan kendi imkanlarınızla denememenizi tavsiye ederim. Zira muhtemelen kendinizi boş yere yormaktan ve umutlandırmaktan öte bir anlamı olmayacaktır.

Aşk Muskasının Kime Yapıldığı Önemli Mi?

  Aşk muskaları konusunda en çok dikkat edilmesi gereken husus kim tarafından kime yaptırıldığıdır. Bir kadın tarafından erkeğe yapıldığında farklı bir erkek tarafından kadına yaptırıldığında farklı uygulamalar yapılmaktadır. Bazı durumlarda aileler tarafından veya tamamen farklı bir üçüncü kişi tarafından iki kişiyi birden etkileyebilecek muskalar yaptırılır. Bu gibi durumlarda uygulamalar bambaşka bir hal alır.Fakat en çok dikkat edilen ve yapılırken özen gösterilmesi gereken ayrım cinsiyettir. Bu cinsiyet ayrımının temeli kadınların regl dönemi olarak modern anlamda adlandırılan kanama dönemlerinin varlığına dayanır. Çünkü kadınların ruhani yanlarını etkileyen bu dönemler hesaba katılmaksızın yapılan bir muska yanlışlıklara yol açabilir. Bir çok insan tarafından bilindiği üzere kadınlar hamilelik ve kanama dönemlerinde ruhani varlıkların etkisine ve iletişimine daha açık bir hale gelir. Bu durum kadının üzerinde taşıması gereken bir muska yapılıyorsa kadını korumasız kılabileceği için uygulamanın sonuçsuz kalmasına bazen de istenmedik sonuçlara sebep olabilir.

Aşk Muskası Yapımında Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Konular Nelerdir?

Aşık etme muskası yapılırken çizilen şekiller ve yazılan sözler hissel olabileceği gibi çoğunlukla sabit bir takım ilimlere dayanır. Yani rastgele karalamalardan ne korkmaya ne de ciddiye almaya gerek yoktur. Burada yine en önemli konu muskayı yapan kişinin ilim sahibi olmasıdır. İnternette muska adı altında paylaşılan pek çok görsel var fakat hemen hemen hepsi rastgele çizilmiş ve karalanmış kağıt parçalarından ibaret maalesef.Aşık etme muskası hazırlanırken kullanılan materyalde tıpkı yazılanlar gibi rastgele değildir. Her materyal her materyalle kullanılmaz. Örnek olarak; ceylan, geyik, yılan gibi bazı özel hayvan derilerinin üzerine içeriğinde kurşun olan bir malzemeyle çizimler yapmak o deri parçasının saflığını öldürür. Saflığı ölen bir deriden aşık etme muskası yapmakta mümkün değildir.Son olarak aşk muskaları, muska yapılırken sadece çizim yapmak ve efsunlu sözleri yazmak yeterli değildir. Söylenen dualar ve yapıldığı vakitler özeldir. Nerede saklanacağı, ne süreyle saklanacağı ve daha sonra o muskayla ne yapılacağı çok önemli ayrıntılardır. Her muskanın uygulamasında değişen bu kadim bilgilere sahip olmadan yapılmamalıdır. Mutlaka aşık etme muskası yapan hocalar ile görüşülmelidir.