AŞK DUALARI VE TILSIMLARAşk yüzyıllardır insanların yaşamda en çok çıkmaza girdikleri konu olmuştur. Hayatın diğer alanlarında başarı ve mutluluk genelde kişinin kendine bağlıyken aşk öyle değildir. Aşk iki kişinin de ruhunu içinde barındırır. Ve bağımsız bu iki ruhun sorunsuz bir araya gelmesi her zaman mümkün olmayabilir. İşte bu durumlarda aşık etme duaları ve aşk tılsımı başvurmak çok yaygındır.

  Aşık etme Duaları

Aşık etme duaları genellikle zaten var olan bir ilgiyi çoğaltmak, aşka döndürmek amacıyla edilir. Büyü amacıyla olan dualar olmakla birlikte sadece Allah’ın takdirine bırakıp ondan istemek amacıyla daha çok kullanılırlar.Büyü amacıyla olan aşık etme duası ise büyü amacıyla yapılan ritüellerin bir parçası olarak okunurlar. Daha hatasız ve doğru yerde okunması gereken dualardır. Çünkü yanlış okunması gibi durumlarda tehlike barındırırlar. Genellikle medyumun yapılacak büyü için gerekli malzemeleri bir araya getirmesi ve hazırladığı tılsıma sırlı sözleri okuması şeklinde uygulanır ve işe yararlar. Bazı durumlarda yapılan büyüye göre medyum büyü yaptırana ödev olarak bazı dualar verir. Bu dualarda büyü amacıyla okunan dualardır.Allah’ın takdiri için edilen dualar; eğer aşk duaları ise genelde yatsı namazı sonrası tesbih çektikten sonra okunurlar. Çoğunlukla din büyüklerimiz tarafından nesilden nesile aktarılan dualardır. Aşık etme duası edildikten sonra kabulü Allah-ü Teala’ya kalır. Bu nedenle karşılık görmesi kesin değildir. Hayırlısı ne ise onun olması dilenir.

Aşk Tılsımları

  Aşk Tılsımları büyü ilminin en çok başvurduğu yöntemlerden biridir. Vefk ,muska gibi yöntemlerle yapılabildiği gibi çok farklı bazen akla dahi gelmeyecek bir obje kullanılarak da yapılabilirler. Aşk tılsımı yaparken genellikle yüzük, toka, bileklik gibi takı olarak kullanılan objeler tercih edilir. Bunun üstte kolay taşınabilmesi, kolay elde edilebilmesi ve bazı damarlara yakın yerlerde taşınması gibi pek çok sebepleri vardır. Bu materyaller büyüyü yaptırmak isteyene ait olabileceği gibi aşk tılsımı yapan medyumlar tarafından gönderilen bir objede olabilir tamamen büyünün çeşidine bağlı olarak değişmektedir.Aşk tılsımları bu objelere gerekli sözlerin söylenmesi ve ritüellerin yapılmasıyla oluşur. Örnek olarak evlilik için yapılan bir aşk tılsımı olan gümüş yüzük tılsımını verebiliriz. Bu tılsım yapılırken büyüyü yaptıran kişiden uzun zamandır ona ait olan mümkünse aile yadigarı bir yüzük istenir. Bu yüzüğe yedi gün imsak vakti bazı sözler ve dualar fısıldanır. Yedi günün ardından bir kapta kurutulmuş gül yaprakları ve dalları yakılarak küllerine yüzük gömülür. Yüzük orda üç gün kalır ve akan suda yıkandıktan sonra geri büyüyü yaptıran kişi tarafından takılır. Bu aşk tılsımlı yüzük kişinin evlilik yolunda önünü açar.