AK BÜYÜ

Büyü çeşitleri içinde en makbulü ve korkulmaması gerekeni ak büyüdür. Ak Büyüler, büyü ilmini kötüye kullanmadan kimseye zarar vermeyecek şekilde yapılan büyüye denir. Bu en genel tanımı olmakla birlikte Ak Büyü hakkında bazı yanlış yorumlar ve çarpıtılmış bilgiler maalesef internette dolaşmakta. Bende burada bu yanlışları mümkün olduğunca düzeltmek ve sizleri bilgilendirmek amacıyla bu konuya değineceğim.Büyüler kişilere verdiği kontrol miktarı, yapılan kişiye etkileri, yapılış niyeti ve kullanılan malzemelerine göre birbirlerinden ayrılırlar. Ak Büyü, Kara Büyü ve Kırmızı Büyü olmak üzere genelde bilinen ve beşere ilmi ayrıntılı verilmiş üç büyü vardır. Ak büyü yapan hocalar bu konularda da yardımcı olmaktadır.

 Ak Büyü Ve Niyet

  Bir büyüye Ak diyebilmek için öncelikle ne niyetle yapıldığı ve yaptırıldığı bilinmelidir. Ailesine zulüm eden, gerekli ebeveynlik ve eşlik görevlerini yerine getirmeyen koca veya karılara yuvalarının dağılmaması ve olması gerektiği gibi bir hayat yaşamaları için yapılan büyüye Ak Büyü denebilir. Bu en bilinen ve en yaygın örneklerden birisidir.Bunun dışında; gözü dışarıda olduğu için ailesi dağılmak üzere olan eşleri yuvaya geri bağlamak, çocuk sahibi olmakta zorluk çeken kimselerin çocuk sahibi olabilmesi için yapılan uygulamalar. Bebeğini anne karnında yeterince besleyemeyen yahut doğumdan sonra sütü kesilen annelerin tekrar evlatlarını besleyebilmesi için yapılan dualar ve muskalar. Başlanılan bir işin yolunda gitmesi, bol kazançlı olması ve kötü gözden korunması için yapılmış dualar ve uygulamalar. Bir kimsenin (Bu aile bireyi, akraba, komşu sevgili olabilir.) sevgisini kazanmak ve kararmış bir kalbi varsa aydınlatmak için yapılan büyüler. Birbirini seven ve evlenmek isteyen kişilerin izdivacına engel olan durumları ortadan kaldırmak gibi pek çok sebeple yapılan büyüler Ak Büyüler olarak sayılabilir. Bu büyüleri yapan hocalara ak büyü yapan medyumlar denir.Kısacası şifalanmak ve iyi bir niyete vesile olabilmek amacıyla yapılmış tüm büyüler Ak Büyü’ dür. Yüzyıllar öncesinde ak büyü yapan medyumlar olarak anılan kişilerin kullandığı ilimde tam olarak Ak Büyü’dür.

Ak Büyü’ de Kullanılan Malzemeler Ve Uygulamalar

  Ak Büyü’yü diğer büyülerden ayırmanın bir diğer yolu kullanılan malzemeleri bilmektir. Ak Büyü içerisinde de bilmeyen kimseler tarafından yapılırsa yanlış etkilere sebep verebilecek ya da sonuçsuz kalabilecek uygulamalar mevcuttur. Bu nedenle sizlerin kullanılan yöntemi ve malzemeleri ayrıntılı olarak bilmemeniz oldukça doğal. Ak Büyü niyeti gereği iyilik için yapılır ve bu nedenle diğer büyülerde kullanılan kabir toprağı, hayvan ya da insanlardan alınmış ceset parçaları, kan, idrar gibi parçaları kesinlikle barındırmaz. Ak Büyü yapan hocalar bu büyüyü yaparken en yaygın olarak; süt, su, toprak, gül ağacı, nohut, pirinç, sabun, biber, saman, sirke, tuz, yumurta, inci, gümüş, altın, keçe gibi malzemeleri kullanır. Ayrıca Ak Büyü’ de bazı şifalı duaların tekrar edilmesi ve namaz gibi ibadetlerin arkasından Allah-ü teāla ile aradaki perdelerin eksilmesinden faydalanılması söz konusudur.